За старовинними стінами будівлі на Пастера,42 бурлить життя сучасної науки. У величних залах, у малих і великих лабораторіях навчаються, експериментують, діагностують та аналізують, роблять винаходи викладачі та студенти факультету математики, фізики і інформаційних технологій Одеського національного університету імені Іллі Ілліча Мечникова. Кілька років тому ОНУ почав підготовку за новітнім напрямком сучасної фізики — за спеціальністю «прикладна фізика та наноматеріали, спеціалізація медична фізика». Показово, що саме в цій галузі у 2018 році Нобелівський комітет вибрав своїх лауреатів з фізики.

Юрій НІЦУК, заступник декана ФМФІТ ОНУ ім. І.І.Мечникова
Физика создает инструменты диагностики для других наук. Поэтому мы тоже создали специальность, которая называется «прикладная физика и наноматериалы», это прикладная физика, в нашем случае в приложении к медицине. Потому что современные методы диагностики основаны на регистрации физических полей организма человека.

Студенти ФМФІТ вчаться працювати на медобладнанні, крім фізики ще вивчають анатомію, фізіологію людини — для того, щоб потім допомагати лікарям в експлуатації діагностичної техніки та створювати нові методи діагностики і нове медичне обладнання. Випускники університету вже працюють у великих медичних установах міста. А студенти — майбутні нанофізики — ще опановують в аудиторіях медичну механіку і електроніку, біофізику, прикладну акустику, медичну оптику, основи ядерної медицини.

Юрій НІЦУК, заступник декана ФМФІТ ОНУ ім. І.І.Мечникова
Прикладная физика, медицинская физика возникла на стыке медицины, физики, биологии, химии. Все, что связано с функционированием организма человека, можно объяснить с помощью этих наук. Человек — сложная система, и чтобы понимать работу человеческого организма, его диагностику, надо хорошо знать, кроме медицины, и физику, и химию, и биологию.  

Зараз на кафедрі експериментальної фізики студенти проводять дослідження в області флуоресцентних наночастин, які в майбутньому дозволять лікарям побачити існуючі або ймовірні пухлини на дуже ранніх стадіях.

Юрій НІЦУК, заступник декана ФМФІТ ОНУ ім. І.І.Мечникова
Мы приглашаем всех, кто хочет себя увидеть в создании медицинских методов диагностики, кто хочет себя посвятить этой проблеме, чтобы поступали к нам, на нашу специальность. Кроме этого, мы пытаемся помочь абитуриентам и создали подготовительную школу по физике. Каждую пятницу в 15:00 мы проводим занятия по подготовке к ЗНО по физике бесплатно.

Медична фізика як прикладна дисципліна активно розвивається в Одеському національному університеті. Це точна й не проста наука, але цікава і потрібна — без професійних фізиків не розібратись лікарям. Кількість невирішених фізичних проблем, як і раніше, велика, а в Україні і світі в цілому спостерігається дефіцит фізиків. Тому університет запрошує в підготовчу школу з фізики і на факультет, що сьогодні готує майбутнє.

Комментарии закрыты