Сьогодні, коли на сході Україні лунають постріли, День захисника України — мабуть, одне з найважливіших свят. Державним воно є лише чотири роки, але вже встигло стати особливим для бійців. Напередодні свята військовослужбовців з Одеси вітали представники влади.

 

255 тисяч осіб наразі входять до Збройних Сил України. Для них усіх важливим святом є День захисника України. З нагоди якого представники влади і громади зібрались 12 жовтня нагородити одеських військових та вшанувати пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання.

 

Максим Степанов, голова Одеської облдержадміністрації

День захисника України — це ще один привід сказати вам «велике дякую». За те, що не даєте жодного шансу окупантам. За те, що захищаєте. За те, що ми живемо в мирному місті. І я вірю, що дуже скоро мі так же будемо жити в наших українських мирних Донецьку і Луганську.

 

Ті, хто виходили у цей день на сцену, свою форму, свої відзнаки і нагороди отримують по праву. З 2014 року вони не раз бували на сході. Бійці і медики, чоловіки і жінки — всі вони боронили Україну.

 

Ганна Музика, майор медичної служби

Ми надавали медичну допомогу ще з 14 року. Тобто ми були перші. Ну, не перші, с початку були маленькі медичні групи, які збирали поранених, а потім їх передавали нам в мобільний госпіталь 61, який розташовувався в Запорізькій області смт Розівка. Було дуже приємно, коли боєць, який ще в 14 році попадав до нас в Розівку. І лікарю «Це ж вони тоді були в 14 році?», кажу «Так, а Ви що, мене запам’ятали?», каже «А ви мене не пам’ятаєте вже, я вже трохи заріс бородою»

 

Едуард Вешко, Військовослужбовець Національної гвардії України

Так, я в зоні АТО приймав 4 рази участь. І, відповідно, це мені відомо, як військовослужбовці проходять службу, яке ведення бойових дій там проводять. Повністю все, що там відбувається мені відомо і я знаю, що це таке. Найбільше всього запам’яталося під час бойових дій звісно, що самі бойові моменти. Ті моменти, під час яких ти розумієш, що , можливо, через 5 хвилин з тобою могло би щось трапитись і ти згадуєш свою сім’ю, своїх рідних. Це такі більш такі насичені моменти, які приходять до твого розуму, коли ти перебуваєш в безпосередньому зіткненні перед противником.  

 

Галина Банних, Підполковник медичної служби

Мені казалось цікавим працювати у госпіталі, це було так перспективно, цікаво, жінка-військовослужбовець. І я вирішила спробувати. Так і залишилася у госпіталі і працювала там багато років. Шановні мої, колеги, співвітчизники. Я всіх вітаю з таким чудовим святом. З Днем Козацтва. Я бажаю всім мира і добра, і щастя на нашій землі. Хай щастить.

Комментарии закрыты