Не тенденція, а закономірність. Так характеризують спікери конференції «Одеса — небезпечне місто» ситуацію, що склалася із нападами на людей в нашому регіоні. Декілька резонансних справ — і безліч випадків з менш відомими одеситами, які не виходять навіть на місцевий рівень. Учасники заходу наголосили: все вирішують зв’язки з владою та гроші, і справи в результаті «заминаються».

Михайло Кузаконь, Одеський відділ «Народного Руху України»

Отак. Коли нас вбивають, нас знищують, активних членів суспільства, а влада, представники певні влади, хочуть, щоб все це виглядало, як якісь побутові речі. Це загроза всьому суспільству і взагалі нашій державності. Нам повезло. Я на мій розсуд, це тільки підсилить нашу працю. Ми будемо працювати з подвійною енергією і будемо боротися за нашу країну.

Світлана Підпала, екоактивістка

Нападавших нашли, но квалифицировали именно, как бытовое нападение. Этот человек сказал, что он перепутал меня со своей бывшей работодательницей с 7-го километра, которая ему не заплатила денег. Но дело в том, что когда он на меня напал, он, во-первых, не обратился ко мне по имени. Естественно, что он бы бывшую работодательницу назвал как-то. Не предъявлял никаких претензий. Не отобрал у меня сумку с деньгами, не отобрал мобильный телефон — чтобы компенсировать этим. И он развернул меня, посмотрел мне в лицо, прежде чем меня ударить, и назвал меня, как бы, женщина.

Спікери впевнені: з початком передвиборчої кампанії ситуація з нападами на активістів може тільки погіршитись. Адже такими методами все вирішувалось раніше, і бездіяльність правоохоронних органів не є чимось новим.

Олег Михайлик, громадський діяч

Не взяли ни бумаги, ни портфель за 100 долларов, ни ключи от машины, ничего. Перед этим — угрозы, звонки, угрозы семье. Потом расследование. Большой резонанс. Обращение депутатов Верховной Рады, правоохранительных органов из Киева. Потом — «да, это организовал один из бывших начальников одесской городской полиции». Но никого не нашли. Очень совпадает. Только то было в 13-ом году. То, что произошло со мной, — это произошло при Януковиче, в декабре 2013-го года. И то, что произошло со всеми этими ребятами — это одна и та же калька.

Учасники прес-конференції анонсували акцію перед Обласним управлінням Національної поліції. Вона відбудеться у четвер, 16 серпня, о 16 годині. Захід відбуватиметься за межами політики, на нього запросили всіх тих, хто стикався з бездіяльністю правоохоронців. Аби в черговий раз звернути на це увагу.

Комментарии закрыты