У Музеї сучасного мистецтва Одеси  Харківська муніципальна галерея представляє ретроспективний проект ВАгрича БахчанЯна. Ця друга персональна виставка в Україні – частина руху по поверненню додому відомого перш за все за кордоном авангардиста, художника слова, карикатуриста. У новий проект, побудований за принципом колажу, — основному творчому і стилістичному прийому автора, увійшли візуальні і текстові роботи Бахчаняна, його п’єси, книги, журнальні і газетні ілюстрації, аудіо записи.

«Мы рождены, чтоб Кафку сделать былью», «Бумажник — оружие пролетариата»,   «Вся власть – сонетам» тощо. Ці висловлювання художника слова, карикатуриста, авангардиста, одного з основоположників радянського концептуалізму Вагрича Бахчаняна можна почути і зараз. Хоча його ім’я та творчість в Україні мало відомі, майже забуті. Харківська муніципальна галерея вирішила повернути Вагрича на малу батьківщину, відкривши в 2016 році першу офіційну виставку. Нині до десятої річниці з дня смерті художника проект в Музеї сучасного мистецтва Одеси став найбільшим показом робіт Вагрича Бахчаняна в Україні.

 Семен Кантор, директор музею сучасного мистецтва

Одесса считается родиной юмора и Вагрич Бахчанян должен обязательно пройти этап возвращения к себе на родину в Украину через Одессу.

 Уродженець Харкова Вагрич Бахчанян в 1965 році був ініціатором першої на території СРСР несанкціонованої виставки. В творчому житті художника було ще два міста: Москва та Нью-Йорк. І всюди, де б Вагрич не жив, він був кривим дзеркалом оточуючої його дійсності, камертоном на все, що було смішним, абсурдним, неправильним.

 Тетяна Тумасян, куратор виставки (Харків)

 создал еще много самых пострясающих произведений графических, коллажных, так и текстовых. Фразы, которые приписывали народу, он их родной отец.

Проект побудований за принципом колажу, — основному творчому і стилістичному прийому автора.

Тетяна Тумасян, куратор виставки (Харків)

 Здесь происходят совмещения не совместимого, что создает новіе смісли. Он жил в стиле колажного искуства и отношения к действительности. Єто касается его графических, визаульніх и литературніх работ

До эксозиції, яка розміщена на двох поверхах музею, увійшли візуальні та текстові роботи Бахчаняна, аудіо записи, його п’єси, журнальні і газетні ілюстрації, книги.

 Тетяна Тумасян, куратор виставки (Харків)

 если их листать найдем море каламбуров. Таких как,,,…

«Люблю грозу в начале мая, и гром 7 ноября». Великий пересмешник

На виставці крім авторських робіт дуже багато документальних, архівних матеріалів, які дозволяють познайомитись з такою непересічною особистістю, як Вагрич Бахчинян. Експозиція відкрита в музеї сучасного мистецтва Одеси до 9 червня.

 

Комментарии закрыты