На Меморіалі 412-ї батареї біля пам’ятника донецьким шахтарям, загиблим під час оборони Одеси, 17-го жовтня з почестями перепоховали останки ще 41-го захисника нашого міста. У церемонії взяв участь Одеський міський голова Геннадій Труханов.

У боях за Одесу загинули тисячі солдатів, багато з них досі залишаються безіменними, і пошукові роботи тривають. Кілька років діє в Одесі проект «Вахта пам’яті», в ході якого військово-історичними клубами знайдені і перепоховані останки багатьох бійців. Підтримку у роботі надають Одеський міський голова Геннадій Труханов і голова Чорноморської селищної ради Сергій Удалов.

Геннадій Труханов подякував пошуковці за їх кропітку роботу. І додав, що історична пам’ять — це невід’ємна частина існування міста. Тому вперше за багато десятиліть в 2015-му році Одеська міська рада виконала масштабну реконструкцію Алеї Слави в парку імені Шевченка. А зовсім недавно муніципалітет упорядкував територію площі 10-го Квітня і стелу «Крила Перемоги».

За словами депутата Одеської міської ради Дмитра Танцюри, перепоховання учасників бойових дій — історична подія.

«Цей захід дуже зворушливий, адже для кожної людини це особиста історія, — підкреслила на церемонії Світлана Фабрикант, — адже десь в такий могилі лежить і мій дід».

Одеса пам’ятає, скільки героїв віддали за неї життя. І салютує на честь кожного з них.

Комментарии закрыты