К международному Дню пмяти жертв Холокоста Одесская областная научная библиотека им Грушевского провела вечер-реквием. Одесские історики рассказали школьникам о трагических страницах Холокоста на юге Украины, подготовили материалы видеохроники и представили литературную выставку «Фуга смерти».

До Міжнародного Дня пам’яті жертв  Голокосту  в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Грушевського відбувся вечір-реквієм. Його організатори підготували історичну довідку «Голокост – це злочин проти Людства», демонстрацію відео архива, виступ науковця та літературну виставку.

 Ксенія Сорокіна, магістрантка іст. фак ОНУ ім. І.І.Мечникова

  я виступила ініціатором, тому що гадаю, що бібліотека має долучатися до вшагування подібних міжнародних днів.

На захід до бібліотеки прийшли школяри – старшокласники десятої одеської спеціалізованої французьської школи, щоб цілковито усвідомити трагічні сторінки нашої історії.

 Марія Вернигора, школярка

 я считаю, что холокост – великая трагедия. Мало моих ровестнико знают об єтом. Погибло очень много моих предков. Я считаю. Что такие встречи должні заинтересовать детей в истории своей страни.

 Було продемонстровано декілька наукових фільмів, окрім того представлено виставку наукової та художньої літератури.

Ксенія Сорокіна, магістрантка іст. фак ОНУ ім. І.І.Мечникова

 Ця виставка була зібрана з різних фондів бібліотеки. І худлжня літкратура, і публіцистика, література наукова, монографіїї,за даною тематикою

У своєму виступі дослідник в галузі історіїї Ігор Комаровський торкнувся більш детально Голокосту та його перебігу саме на теріторії Одеси. Крім того науковець акцентував увагу слухачів на тому, щоб з тих смутних подій було зроблено висновки тими, хто живе сьогодні.

Ігор Комаровський, одеський дослідник у галузі історії

 на мой вгляд самое главное, чтобі мі не только поговорили и забіли, а чтобі те, кто живет сегодня в своей жизни не совершали тех ошибок, которіе делали их предшественники. С одной стороні дата – трагическая, с другой за десятилетия біли сделані виводи тем народом, которій пострадал. И существование государства сегодня подтверждение, что в сложніх условиях можно сделать віводі и не только чить пам’ять, но и создавать жизнь достойную для подражания.

Цей захід є одним із низки заходів історичного спрямування, які проводить бібліотека ім Грушевського, з метою знайомства молоді та пересічного населення міста з правдивою історією і вшанування памяті безневинних жертв.

 

 

Комментарии закрыты