Вечірнє засідання Верховної Ради України розпочалось о 16:00 у вівторок, 20 грудня, і продовжилось до самого ранку наступного дня, коли було цілком прийнято законопроект №5000 «Про державний бюджет України на 2017 рік». Слід зазначити, що це вже третій раз поспіль, коли за головний фінансовий документ країни голосують о четвертій ранку. За держбюджет-2017 проголосували 274 народні депутати, проти — 37; 35 утрималися.

Згідно зі встановленими показниками, доходи держбюджету складуть 721,4 млрд грн, а видатки — 790,4 млрд; тоді як дефіцит бюджету складе 77,5 млрд гривень — тобто 3% ВВП. Законом «Про державний бюджет України на 2017 рік» затверджено макропоказники, які передбачають ріст ВВП на 3-4%, інфляцію на рівні 8,1% і безробіття у 8,6%. Також визначено курс національної валюти, який в середньому за рік складе 27,2 гривні за 1 доллар. Також законом передбачено підвищення рівня мінімальної зарплатні до 3200 грн з 1 січня 2017 року; тоді як прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць встановлюється з 1 січня 1544 гривні; з 1 травня — 1624 гривні; а з 1 грудня — 1700 гривень. Як і планувалось раніше, Законом додатково врегульовано питання про витрати на програми підвищення обороноздатності і безпеки держави у сумі 463,6 млн гривень. Слід зазначити, що саме прийняття держбюджету-2017 було однією з умов продовження співпраці уряду України з Міжнародним валютним фондом і отримання українською стороною чергового траншу у січні наступного року.

Андрій Парубій — Голова Верховної ради України

Прошу проголосувати. Висновки комітету з техніко-юридичними правками. Двісті сімдесят чотири за. Рішення прийняте, державний бюджет України на 2017 рік прийнятий, колеги. Шановні народні депутати, я щиро вітаю нас усіх, ця напружена безсонна ніч була варта того. Ми схвалили бюджет на наступний рік. І хочу наголосити: це бюджет не тільки розвитку, це бюджет оборони України.

Також на вечірньому засіданні Верховної Ради було прийнято низку законів про внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів України; Закон про гарантування державою вкладів фізичних осіб; і Закон про створення Вищої ради правосуддя, що стало важливою частиною судової реформи. Закон про створення такого органу підтримав 271 народний депутат.

Комментарии закрыты