276 — за. 26 листопада Верховна Рада ухвалила Указ Президента України «Про введення воєнного стану в Україні». Такому рішенню передували блокування трибуни парламенту, п’ятигодинні бурхливі обговорення — та виступ самого Головнокомандувача, який перемежався з вигуками та скандуванням нардепів. Президент наголосив: на розгляд парламенту було винесено відредагований проект.

Петро Порошенко, Президент України

Я вніс новий проект Указу, в якому термін дії воєнного стану буде скорочений до 30 діб. Друга позиція. Проект закону, який затверджує цей указ, передбачається за підсумками обговорення запровадження воєнного стану виключно в областях, які розташовані вздовж російського кордону, вздовж придністровської ділянки україно-молдавського кордону і вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів. Саме там, де може бути нанесений удар.

Так воєнний стан на 30 діб, починаючи з 9:00 28 листопада, вводиться у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, а також Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях. У своєму виступі в Раді Порошенко наголосив, що оголошення повної або часткової мобілізації до лав Збройних сил поки не планується.

Петро Порошенко, Президент України

Наголошую, що особий стан буде введений лише у випадку наземної операції регулярних військ РФ за межами ООС і за межами незаконно анексованого Криму.

Також аби уникнути політичних маніпуляцій воєнним станом, 26 листопада український парламент призначив чергові вибори Президента України — на 31 березня 2019 року.

Комментарии закрыты