Громада Хабад-Одеса разом з євреями усього світу відзначила веселе свято Пурим. Як і годиться за єврейським законом, святкування почалося напередодні, ввечері в четвер, 25-го лютого. Першими святковий марафон почали, звичайно ж діти. Дитяча розважальна програма в синагозі з аніматорами, веселими конкурсами та фокусниками задала тон усьому вечору. І в результаті перше читання Свитку Естер в синагозі відбулося, як і повинно бути, весело і шумно — в потрібних місцях, там, де «били» лиходія Амана.
Пурим — це свято порятунку євреїв від рук ворогів в дні перського царя Ахашвероша, свято позбавлення від лиходія Амана, який задумав знищити весь єврейський народ. У цей день читають Свиток Естер, дарують друзям їстівні подарунки, дають пожертви нужденним, влаштовують бенкети і веселяться.
Кожен зобов’язаний двічі прослухати в Пурим читання Свитку Естер: ввечері напередодні і на наступний день вранці або протягом дня. Заповідь ця лежить і на чоловіках, і на жінках. І краще слухати читання сувою в синагозі при великому скупченні народу, оскільки це також є «прославлянням дива».
А щоб Пурим був найвеселішим святом для всіх, вихованці пансіону «Мішпаха» відвідали общинний будинок, де проживають люди похилого віку.
Хлопчики і дівчатка постаралися порадувати літніх людей — станцювали і заспівали для них, принесли мішлоах манот — традиційний пуримський подарунок з частуваннями і прочитали Свиток Естер, щоб всі мешканці будинку змогли виконати заповідь свята Пурим найкращим чином.

Комментарии закрыты