9-го березня ввечері у синагозі Хабад весело, яскраво та шумно. Тому що прийшов Пурім — найвеселіше свято єврейського календаря. Навіть найменші члени громади відчули, що Пурім — це здорово!

Перевдяглись у карнавальні костюми і діти, і дорослі. Усі раділи, грали, тупотіли, хто як міг. Адже в свято Пурім, яке триває 2 дні, треба гучними звуками заглушати ім’я Амана, який хотів знищити євреїв, але йому це не вдалось.

Історія чуда Пуріма записана в Мегілат Естер. Цей свиток традиційно читається у синагозі протягом свята декілька разів на день.

Пурим відзначають на згадку про порятунок євреїв від повного знищення за часів царя Агашвероша, який правив Перською імперією приблизно в V столітті до н. е. Агашверош взяв за дружину прекрасну Естер, не знаючи про її єврейське походження. Його міністр Аман замислив знищити всіх євреїв Персії, датою розправи було вибрано 13-е число місяця адар. Дату обрали за допомогою жеребкування — «пур», чому свято і отримало назву «Пурім». Знищення вдалося уникнути завдяки дружині царя Естер, яка розповіла Агашверошу про своє єврейське походження і про свій народ. Міністр Аман потрапив в опалу і був страчений.

Мегілат Естер читали в одеській синагозі Хабад — в атмосфері радості, веселощів, карнавалу.

Комментарии закрыты