Перший місяць весни майже позаду. Нестійка погода та зимовий авітаміноз позначається на стані людини. Тому кожен по своєму намагається боротися з весняною депресією. Один з методів, філософська система — аюрведа. Ми вирішили дізнатися більше про таке вчення. Детальніше, в нашому сюжеті.

Весна — складний період для організму, час, коли зимовий авітаміноз, весняна втома, нестійка погода викликають депресію і не кращим чином позначаються на стані людини. Для боротьби з весняною хандрою є безліч рецептів, проте сьогодні ми говоримо про аюрведу — філософське вчення, якому декілька тисяч років. І допомагав нам розібратися з цим вчитель Трансцендентальної медитації Геннадій Юрченко.

Геннадій Юрченко, вчитель Трансцендентальної медитації

 

Самое главное, наверное, это в том, что мы все очень разные. То, что помогает Пете, не помогает Ване, Саше, Наташе. То есть у нас у всех есть своя врожденная конституция, и в течении жизни мы приобретаем какую то приобретенную конституцию. И наше возвращение к равновесию, это возвращение к той нашей индивидуальной конституции, с которой мы пришли в эту жизнь. Поэтому аюрведа говорит, что дисбаланс развивается и это развитие дисбаланса приводит к тому, что мы уходим от своей врожденной конституции. Мы начинаем делать то, что нам не свойственно. не полезно, не подходит.

За словами Геннадія Юрченка, аюрведа розглядає 6 етапів розвитку дисбалансу. Та він запевняє, що сучасна медицина працює з 4-5 етапом захворювань, коли вже наявні симптоми, а ось тонкі етапи (1,2,3,4) — вона не діагностує, саме цим займається аюрведа.

Геннадій Юрченко, вчитель Трансцендентальної медитації

 

Ну, она как раз позволяет сделать то, что слабо развито в современной медицине. То есть, если мы приходим к врачу, и говорим, что нас что то беспокоит, он сразу говорит — идите на анализы. Если мы сделали анализ, там всё более менее нормально, он говорит «приходите по позже, вас рано лечить». А аюрведа проникает глубже, он ищет эти тонкие причины болезни.

Зазначимо, аюрведа — це філософська система, що грунтується на індуїстській філософській системі Санкхья.  Серед іншого, система старовинних знань допомагає отримати рекомендації до зміни способу життя на всіх його рівнях.

Геннадій Юрченко, вчитель Трансцендентальної медитації

Сезон весны — это сезон интенсивного роста и ему свойственно те же проблемы, что и детскому периоду жизни. То есть в организме очень много слизи, и, естественно, весной, аюрведы предлагают очень легкое питание. Предпочтение отдаем очень легкой, легко усвояемой пище, она должна быть с большим количеством специй, чтоб помочь пищеварению, которое зимой очень слабое, потому что слизь накапливается в желудке и ослабляет наше пищеварение. 

Залишається підкреслити, що згідно зі стратегією Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я аюрведичні практики ставляться до народної, або альтернативної, медицини.

Комментарии закрыты