Зміни до держбюджету узгоджені Президентом

Президент Петро Порошенко підписав Закон про внесення змін до держбюджету на 2017 рік. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Президент нагадав, що значна частина коштів від перевиконання бюджету буде спрямована на підтримку соціально вразливих верств населення та низку пріоритетних програм. Зокрема, в повному обсязі мають бути профінансовані субсидії, втілюватися проекти з ремонту та будівництва доріг, а також розвиватися сільська медицина.

Окрім того, зазначив президент, не менше мільйрада гривень повинно бути виділено на будівництво гуртожитків для військових-контрактиників. Розвиток збройних сил – сьогодні один з приіоритетів. Тому кошти, зокрема, будуть виділени на будівництво заводу боєприпасів.

Вступна кампанія-2017: списки вступників оприлюднять о 18.00

Списки вступників, які отримали рекомендації до зарахування на бюджетні місця, буде оприлюднено 1 серпня о 18:00. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки. Повідомляється, що таке рішення прийнято через звернення приймальних комісій вишів з проханням надати їм додатковий час для завершення перевірки правильності нарахування ними сільського коефіцієнту. У Міністерстві зазначили, що минулого тижня в ході верифікації, яка відбувалася як завершальний етап перевірки достовірності даних вступників, було виявлено масові випадки необрунтованого присвоєння приймальними комісіями ВУЗів цього коефіцієнту. Зокрема, МОН виявило чималий список навчальних закладів, які вочевидь не знаходяться на території населених пунктів сільської місцевості, але випускникам яких приймальні комісії присвоїли Сільський Коефіцієнт, який дорівнює 1,02. В такий перелік, наприклад, потрапили школи великих міст – Києва, Івано-Франківська, Львова, Чернігова та Чернівців.

День жалоби і посту: 9 ава в синагозі Єврейської громади Хабад

Приглушене світло, низькі лави, молитва і плач, плач ІрміЯгу. Так зустріли в синагозі одеської громади ХАБАД день національної жалоби єврейського народу 9-е ава. У цьому році він почався о 20:29 31 липня і завершиться 1 серпня о 21:03. 9-е ава — апогей національної трагедії, день, в який були зруйновані Перший і Другий Храми. Через десятиліття в цей же день місто Єрусалим за наказом римського імператора зрівняли з землею. Майже через тисячу років в день 9-ого ава Папа Римський Урбан II оголосив про початок першого хрестового походу, в результаті якого загинули і десятки тисяч євреїв. Через 5 століть 9-ого ава євреїв переселили в перше в історії гетто. 9-ого ава в 1942 році почав працювати табір смерті в Треблінці. Євреї всього світу сумують у цей день. Вони постять — абсолютно нічого не їдять і не п’ють майже 25 годин; не вітаються, а тільки кивають головою; сидять на підлозі або на низькій лаві і з гіркотою читають книгу «Ейха», а також траурні елегії. У синагозі в цей день знімають парОйхес — завісу, що висить перед шафою, де зберігаються свитки Тори.

ЖК «Новий маяк»: знесення будівлі

Уже багато років жителі ЖК «Новий маяк», що на Дніпропетровській дорозі 109, ведуть боротьбу з господарями наливайки, яка розташувалася прямо у дворі. Замість затишного кафе, котре спочатку планувалося, приміщення перетворилося на притулок для людей без певного місця проживання і численних пияк. Одесити звернулися до міської влади з проханням звернути увагу на беззаконня, і муніципалітет не залишив без уваги цю проблему. Як з’ясувалося, приміщення не просто заважає спокійному життю місцевих жителів, а й не має дозвільних документів на будь-яке існування.

Варто зазначити, що подібного роду проблеми досить поширені в Одесі і за словами представника ДАБК, робота в цьому напрямку буде продовжена.

Двоє чоловіків в Одесі обкрадали чужі автомобілі

На Одещині викрито «сканеристів», які обкрадали чужі автомобілі. Про це повідомляє поліція регіону. Одного з чоловіків затримали та передали поліцейським члени громадського формування. Його спільника правоохоронці та представники громадськості розшукали і також затримали. Двоє жителів  с. Красне Тарутинського району Одеської області віком 36 років та 31 рік, за попередньою змовою прибули на автомобілі марки  «Mitsubishi Outlander» чорного кольору на одну з баз відпочинку, розташованих у с. Грибівка Овідіопольського району. Впевнившись у тому, що їхні дії не будуть ніким помічені, чоловіки за допомогою спеціального пристрою відчинили припаркований там автомобіль марки «Skoda Octavia» з іноземними номерами, звідки викрали грошові кошти у розмірі триста десять євро та одна тисяча лей.

Загалом, майже 10 тисяч заяв лише за тиждень — таку цифру називають у поліції. У період з 24 по 30 липня до органів та підрозділів Головного управління Нацполіції надійшло 9 712 заяви та повідомлення про події, з яких з ознаками кримінального правопорушення – 1603. Також викрито 5 фактів незаконного поводження зі зброєю, 7 фактів хуліганства та знайдено 10 злочинців, які перебували у розшуку.

Комментарии закрыты