«Тузловські лимани»: Іван Русєв залишає заповідник

Директор національного природного парку «Тузловські лимани» Іван Русєв, у якого раніше неодноразово були конфлікти з браконьєрами, прийняв рішення піти у відставку. Про це Русєв написав у Facebook. «Я залишаю НПП «Тузловські лимани» — острівець свободи, острівець демократії і йду у відставку», — написав він. Русєв заявляє, що, заступаючи на посаду керівника заповідника в 2015 році, сподівався довести, що в Україні можливі реальні зміни на краще, національні парки країни — світове надбання, а це передбачає відповідну охорону об’єкта. Еколог шкодує, що, незважаючи на свій 35-річний досвід, зробити цього не зміг, оскільки все виявилося більш складним і запущеним, ніж йому здавалося. Він також вказав на «горизонтальні й вертикальні» зв’язки криміналу з представниками правоохоронних і владних структур. У результаті, як стверджує Русєв, унікальні природні екосистеми, які належать українському народу, опинилися в руках добре організованого «бандитського формування». Директор заповідника перерахував причини, через які йде у відставку. Серед них — блокування чиновниками Мінприроди всіх ініціатив і запитів на бюджетне фінансування НПП, дача згоди Мінекології випробувань модернізованого зенітно-ракетного комплексу на території заповідника, небажання підтримати НПП у реалізації пілотного проекту з традиційного рибальства. Крім того, серед причин — небажання влади сприяти місцевим рибалкам у видачі дозволів на вилов риби у нацпарку за лімітами й квотами, що автоматично робить їх вимушеними браконьєрами. Як причини своєї відставки Русєв також називає неможливість відновлення водообміну між Чорним морем і Тузловськими лиманами, що призвело до деградації найважливіших водно-болотних угідь міжнародного значення — Рамсарських угідь.

День жалоби і посту: 9 ава в синагозі Єврейської громади Хабад

Приглушене світло, низькі лави, молитва і плач, плач ІрміЯгу. Так зустріли в синагозі одеської громади ХАБАД день національної жалоби єврейського народу 9-е ава. У цьому році він почався о 20:29 31 липня і завершиться 1 серпня о 21:03. 9-е ава — апогей національної трагедії, день, в який були зруйновані Перший і Другий Храми. Через десятиліття в цей же день місто Єрусалим за наказом римського імператора зрівняли з землею. Майже через тисячу років в день 9-ого ава Папа Римський Урбан II оголосив про початок першого хрестового походу, в результаті якого загинули і десятки тисяч євреїв. Через 5 століть 9-ого ава євреїв переселили в перше в історії гетто. 9-ого ава в 1942 році почав працювати табір смерті в Треблінці. Євреї всього світу сумують у цей день. Вони постять — абсолютно нічого не їдять і не п’ють майже 25 годин; не вітаються, а тільки кивають головою; сидять на підлозі або на низькій лаві і з гіркотою читають книгу «Ейха», а також траурні елегії. У синагозі в цей день знімають парОйхес — завісу, що висить перед шафою, де зберігаються свитки Тори.

Зміни до держбюджету узгоджені Президентом

Президент Петро Порошенко підписав Закон про внесення змін до держбюджету на 2017 рік. Про це повідомляє прес-служба глави держави. Президент нагадав, що значна частина коштів від перевиконання бюджету буде спрямована на підтримку соціально вразливих верств населення та низку пріоритетних програм. Зокрема, в повному обсязі мають бути профінансовані субсидії, втілюватися проекти з ремонту та будівництва доріг, а також розвиватися сільська медицина.

Окрім того, зазначив президент, не менше мільйрада гривень повинно бути виділено на будівництво гуртожитків для військових-контрактиників. Розвиток збройних сил – сьогодні один з приіоритетів. Тому кошти, зокрема, будуть виділени на будівництво заводу боєприпасів.

ЖК «Новий маяк»: знесення будівлі

Уже багато років жителі ЖК «Новий маяк», що на Дніпропетровській дорозі 109, ведуть боротьбу з господарями наливайки, яка розташувалася прямо у дворі. Замість затишного кафе, котре спочатку планувалося, приміщення перетворилося на притулок для людей без певного місця проживання і численних пияк. Одесити звернулися до міської влади з проханням звернути увагу на беззаконня, і муніципалітет не залишив без уваги цю проблему. Як з’ясувалося, приміщення не просто заважає спокійному життю місцевих жителів, а й не має дозвільних документів на будь-яке існування.

Варто зазначити, що подібного роду проблеми досить поширені в Одесі і за словами представника ДАБК, робота в цьому напрямку буде продовжена.

День Незалежності: українці відпочиватимуть 4 дні

Українці матимуть одразу чотири вихідні на свято державної Незалежності. Таке рішення схвалив уряд. Окрім власне свята, 24 серпня, яке припадає на четвер, та двох вихідних у суботу та неділю, днем відпочинку стане також і п’ятниця, 25 серпня. Щоправда, відпрацювати її доведеться напередодні свят – у суботу, 19 серпня. Так само змінюватися буде і робота банківських установ. Дні роботи системи електронних платежів Національного банку України переносяться з п’ятниці, 25 серпня, на суботу, 19 серпня. Банки мають організувати роботу щодо своєчасної виплати пенсій, соціальних доплат, інших грошових виплат і забезпечити у ці дні безперебійну роботу банкоматів, обмінних пунктів та організувати підкріплення їх готівкою різних номіналів.

Комментарии закрыты