«Укрзалізниця»: ціни на пасажирські перевезення не зростуть

Кабінет Міністрів України схвалив фінансовий план державної компанії «Укрзалізниця» на 2017 рік, який не містить норм про збільшення тарифів на пасажирські перевезення.  Коментуючи ухвалене рішення, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслив, що «Укрзалізниця» потребує масштабного оновлення. Але цей процес має відбуватися одночасно із знищенням всіх корупційних схем, які роками існували на підприємстві, а також у повній координації в питаннях тарифоутворення на вантажні перевезення. Причому, підкреслив Володимир Гройсман, тарифна політика має бути максимально прозорою та зрозумілою.

Розвиток фермерства: Кабмін схвалив концепцію держпрограми

Концепцію державної програми розвитку фермерства в Україні схвалили члени Кабміну на сьогоднішньому засіданні. Представляючи основні орієнтири програми, заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк відзначив, що потенціал фермерського руху в Україні – надзвичайний. За умов підвищення ефективності фермерських господарств, держава додатково може отримувати до півтора мільйона тонн врожаю. А реалізація програмних положень дозволить за три роки в 5 разів збільшити кількість робочих місць на селі, щороку на 10% оновлювати парк техніки, передусім за рахунок використання техніки вітчизняного виробництва, збільшити площі посівів під органічні культури та наростити кількість тваринних комплексів. Інструменти підтримки пропонується розділити на дві групи – фінансові та земельні. Причому в фінансові включити здешевлення кредитів, агрострахування, а також запровадження дотацій для нових фермерських господарств. Куратором виконання програми, за пропозицією Мінагрополітики, стане заступник Міністра з питань розвитку фермерства.

Фінансовий план ОПЗ: обговорення в уряді

Уряд також затвердив фінансовий план Одеського припортового заводу на 2017 рік. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні 13 вересня. Так, фінплан скоригований з урахування того, що зараз ОПЗ працює не на повну потужність.

Нагадаємо, 8 вересня заступник голови Фонду державного майна Юрій Нікітін заявив, що Одеський припортовий завод планують виставити на продаж у лютому 2018 року. За його словами, оцінка об’єкта повинна завершитися до новорічних свят.  Він також зазначив, що через боргову спору між ОПЗ і концерном бізнесмена Дмитра Фірташа, приватизація заводу буде дуже напруженою. Однак, незважаючи на існуючі проблеми, підприємством уже цікавляться потенційні покупці, причому не тільки іноземці, а й молоді українські бізнесмени.

Одеський НПЗ відтепер в управлінні фонду державного майна

Ще одним своїм рішенням Кабінет міністрів схвалив постанову «Про віднесення майнових комплексів публічного акціонерного товариства «Одеський нафтопереробний завод» і товариства з обмеженою відповідальністю «Енергія і газ Україна» до сфери управління Фонду державного майна. Як заявив перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів, реалізація проекту забезпечить ефективне використання майна. Відповідні погодження, було розглянуто на засіданні двох урядових комітетів — 18 серпня і 1 вересня.

Поліклініка без черг: в Одесі стартував новий проект

Найголовнішою проблемою під час візиту до медичного закладу є черги, на які можна витратити більше часу, ніж на прийом у лікаря. Аби подолати це, в Одесі запустили проект «Поліклініка без черг», який вже успішно працює в п’яти областях України. Перевірити результати тижневої праці до дитячої поліклініки №6 приїхали Одеський міський голова і співавтор проекту.

Комментарии закрыты