Литовський міністр в Одесі. Об’єднання громад. Та декомунізація в дії. Ви дивитесь флеш новини. В студії Мирослава Сільчук. Вітаю вас.

Одеса — Литва: партнерські відносини

Одеський міський голова Геннадій Труханов зустрівся з Міністром закордонних справ Литви Лінасом Лінкявічусом, який 13-14 серпня перебуває з робочим візитом в Україні. Південну Пальміру і Литву пов’язує давня дружба і партнерські відносини. Так, 27 червня поточного року був запущений перший прямий рейс Одеса — Вільнюс, проводяться національні ярмарки. У планах — розвиток двостороннього співробітництва. Пан міністр зазначив, що сьогодні є необхідність проводити зустрічі не тільки з центральними органами влади, а й з представниками регіонів. Додавши, що в Одесі він почув багато цікавих ідей і проектів, які б можна було реалізувати спільними зусиллями. Відзначимо, що дипломатичне представництво Литви веде активний діалог з місцевою владою, реалізуючи ряд цікавих проектів. Лінас Лінкявічус запевнив, що це не останнє відвідування нашого міста і співпраця буде продовжуватися. Адже сьогодні Одеса викликає не тільки туристичний інтерес, а й інвестиційний .

Об’єднання громад: перші кроки та перспективи

В одеському регіоні, першими в країні були створені 7 громад. При цьому експерти відзначають, що протягом двох років всі без винятку населені пункти повинні будуть об’єднається в громади. Про це в ході прес-конференції повідомила керівник «Офісу реформ» в Одеській області Юлія Молодожон.

Аварія в Одесі: трамвай зіткнувся з вантажівкою

В результаті зіткнення вантажного автомобіля та трамвая на 4-й станції Люстдорфської дороги травми отримав водій трамваю і 6 його пасажирів. Про це повідомили в прес-службі Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Одеській області. За інформацією прес-служби, зіткнення сталося в районі 4-й станції Люстдорфської дороги сьогодні вдень. Співробітники служби надали першу допомогу постраждалим і передали їх бригадам швидкої допомоги. За попередньою інформацією, водій трамвая з численними травмами перебуває у лікарні швидкої допомоги. Стан його здоров’я оцінюється як середньотяжкий. Також з травмами різного ступеня важкості госпіталізовано 6 пасажирів трамваю.

Екологи: Тилігульський лиман необхідно відновити

Депутати з Одеської та Миколаївської областей провели нараду з приводу порятунку Тилігульського лиману. Про це повідомляє прес-служба Одеської облради. Зміни клімату за останні десятиліття привели до того, що мінералізація води в Тилігулі досягає вже 40% (вище, ніж у Чорному морі). Це негативно впливає на флору і фауну. «Підживлення» від річки Тилігул, дощів, снігу та підземних вод стає недостатнім для опріснення. Екологи стверджують, що канал лиман-море необхідно відновити. Проектувальники розробили чотири варіанти реконструкції. Найдешевший варіант обійдеться у понад 64 мільйона гривень. Мета — збільшити проточність лиману та сприяти збереженню флори і фауни.

Одеська область: друге місце за числом люстрованих чиновників

Одеська область посіла друге місце після Києва за числом люструваних посадових осіб. Про це заявив голова Люстраційного комітету Костянтин Цховребашвілі. За його словами, в нашому регіоні люстрації зазнали 41-на особа з 658 по всій Україні. «З прокуратури прибрали 8 осіб, 2-х з МВС, з фіскальної служби — 22 посадові особи, з РДА — 4. В СБУ, в свою чергу, люстрували двох. І, нарешті, з екологічної інспекції та казначейської служби люстрували двох і одну особу, відповідно.

У вересні до Одеси «Укрзалізниця» додала потяги

У вересні — до Одеси. У зв’язку з підвищеним попитом пасажирів на перевезення залізницею у одеському напрямку продовжено на вересень курсування низки додаткових поїздів. Про це повідомляє прес-служба «Укрзалізниці». За інформацією відомства, пасажири, які планують подорож до Одеси упродовж першого місяця осені, можуть скористатися додатковими поїздами за напрямками з Києва, Житомира, Чернігова, Дніпропетровська та Харкова.

Нацгвардія охоронятиме Чорнобиль

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив міністерству внутрішніх справ направити Нацгвардію для охорони та патрулювання Чорнобильської зони відчуження в Київській області. Сьогодні вранці Державна служба з надзвичайних ситуацій повідомила, що вже сьомий день продовжує гасити пожежу в зоні відчуження. У відомсті ситуацію назвали контрольованою. нагадаємо, пожежа поблизу колишніх селищ Ковшіловка та Буда Варовичі у зоні відчуження почалася у суботу, 8 серпня. До гасіння була залучена пожежна авіація: літаки та вертольоти.

Декомунізація: 908 міст і сіл перейменують

В Україні рекомендують змінити назви міст і сіл, які пов’язані з комуністичним режимом. Три місяці залишилося у громад, щоби декомунізувати щонайменше 908 міст і сіл. Дати пропозиції щодо нових чи повернення історичних назв населених пунктів, що пов’язані з комуністичним тоталітарним минулим, за законом вони мають до 21 листопада. Символічно, що це збігається з річницею Революції Гідності. Після цього впродовж ще 3 місяців Верховна Рада України проголосує рішення про перейменування. Підкреслимо, в Одеському регіоні планується перейменувати чотири міста та 52 села.

Наразі у мене все. Більше — дивіться у випуску о 20.30. Гарних вам вихідних та приємних новин

Комментарии закрыты