Південна Корея: вибори президента

Дострокові вибори президента в Південній Кореї проведуть 9 травня. Таке рішення прийняли на засіданні Держради країни у зв’язку з відстороненням від влади президента Пак Кин Хе через великий корупційний скандал. 10 березня Конституційний суд країни ухвалив рішення парламенту про її імпічмент, а скандал навколо президента країни розгорівся після того, як журналісти виявили планшет з текстами її промов. З’ясувалося, що при підготовці до виступів президент радилася зі своєю подругою Чхве Сун Сіль і в порушення конституції допустила її до секретних документів. Подруга президента також чинила тиск на ряд компаній, включаючи Samsung, з метою перерахування ними десятків мільйонів доларів у підконтрольні їй фонди.

Ранкове засідання Ради: нардепи окупували трибуну

Ранкове засідання парламенту, заплановане на 15 березня, закрилося після кількох хвилин роботи. Народні депутати з трьох фракцій окупували трибуну Верховної Ради, протестуючи проти дій нардепа Володимира Парасюка у Слов’янську. Зокрема, виступаючи з трибуни Ради, нардеп Юрій Береза заявив про неприпустимість застосування сили нардепом Парасюком до поліцейських. Після виступу нардепа віце-спікер Оксана Сироїд закрила засідання парламенту. Вона наголосила, що розцінила як захоплення парламентської зали і трибуни ситуацію, коли до сесійної зали увійшли люди в камуфляжній формі і попрямували до трибуни.

Засідання РНБО: питання енергетичної блокади

Тим часом, на екстренному засіданні РНБО було прийнято рішення про припинення торгівлі з ОРДЛО. Згідно з рішенням Радбезу, торгівлю відновлять лише тоді, коли терористи повернуть всі українські підприємства, які потрапили під так звану «націоналізацію». Разом з тим, Президент Петро Поршенко заявив — учасники блокади Донбасу, зокрема й члени партій «Самопоміч» та «Батьківщина», повинні нести відповідальність за економічні втрати держави в результаті блокади. Він висловив сподівання, що завтра уряд проаналізує всі економічні аспекти щодо ситуації з блокадою Донбасу. Зокрема, вони повинні будуть надати інформацію стосовно того, наскільки через блокаду постраждало економічне зростання держави та скільки грошей втратив держбюджет. Понад те, за його словами, слід забезпечити перевірку сертифікатів походження товарів, відповідність їх нормам СОТ при імпорті товарів.

Що вона буде робити? Думки одеситів про кризу в Верховній Раді

14 березня відбулося пленарне засідання Верховної Ради України після майже 2-тижневої перерви. У перший тиждень березня народні депутати повинні були працювати з виборцями. А з 6-ого по 10-е березня нардепи працювали в парламентських комітетах, комісіях, фракціях і групах. Як відомо, на попередньому пленарному засіданні 24 лютого в Раді були присутні всього декілька десятків депутатів. Більшість з них розважали себе фотосесіями з плюшевим Ждуном, якого приніс Борислав БерезА. Чи спостерігають одесити кризу у Верховній Раді України і як, на їхню думку, парламентарії вийдуть з неї — перевибори, нова коаліція або все залишиться як є? Такі питання ми задавали на вулицях міста.

Нове положення щодо адресної допомоги одеситам

На сесії міської ради затвердили Положення про надання адресної матеріальної допомоги одеситам. За поданням депутатів спростили механізм надання грошової підтримки та строки розгляду звернень. За допомогою може звернутися кожний житель Одеси. Максимальний розмір виплати на даний момент виріс з 50 тис. до 100 тис. гривень. Сьогодні, місто на високому рівні інформує одеситів, і 85% виділених коштів вже використано на потреби осіб у нужді. Робота в цьому напрямі продовжуватиметься і надалі, депутати пропонують збільшити фінансування програми. Міські структури надають підтримку городянам за багатьма напрямками: по сплаті житлово-комунальних послуг, встановленню газових лічильників, ремонту житла, придбанню предметів першої необхідності і адаптації в соціальному середовищі. Звичайно, гроші йдуть на лікування. Допомогу отримують діти-сироти.

Комментарии закрыты