МН17: три роки трагедії

У понеділок, 17 липня, виповнюється три роки трагедії, коли над Донбасом збили пасажирський «Боїнг-777». Експерти Bellingcat в узагальнюючій доповіді до річниці катастрофи рейсу MH17 назвали «Бук» номер 332 збройних сил РФ єдиним правдоподібним кандидатом на роль установки, що збила Boeing. Такий головний висновок наводиться в 72-сторінковій доповіді експертно-журналістської групи Bellingcat про крах літака «Малайзійських авіаліній» на сході України, опублікованій на сайті групи 17 липня. Також, як стало відомо 5 липня цього року, кримінальне провадження у цій справі будуть вести Нідерланди. Таке рішення про юрисдикцію справи ухвалила команда із розслідування катастрофи, до якої входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії та України. Зазначимо, що звинувачення у загибелі майже 300 людей, які перебували на борту літака, досі нікому не висунули.

Кардинал Сандрі: візит до Слов’янську і Краматорську

13-14 липня особливий посланець Папи Римського кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації Східних Церков, відвідав міста Слов’янськ та Краматорськ. 13 липня кардинала Сандрі урочисто зустріли у Слов’янську, а 14 липня в храмі Святого пророка Іллі в Краматорську він взяв участь у Архієрейській Божественній Літургії , яку очолив Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ. Після цього кардинал Сандрі відвідав благодійну організацію «Карітас-Краматорськ», зустрівся з вимушеними переселенцями та оглянув лікарню, зруйновану бойовими діями, у Слов’янську. Цей візит триватиме до 17 липня і  є жестом особливої любові Папи Франциска до Української Греко-Католицької Церкви. За словами Блаженнішого Святослава Шептицького, на даний момент існує дуже мало інструментів допомоги, які діють ефективно і доходять до тих людей, які залишились на сході України. Містам на сході нашої країни потрібно ще дуже багато, щоб відродитись, але спільними силами і за допомоги християнського сумління можна змінити на краще долі тих, хто потребує нашої підтримки.

Проща в Зарваниці: молитва за мир в Україні

Понад 100 тисяч вірян із різних куточків України два дні поспіль брали участь у Загальноукраїнській прощі в селі Зарваниця на Тернопільщині, де століттями у місцевому храмі зберігається чудотворний образ Зарваницької Божої Матері. Люди усіх вікових груп об’єднались у молитві за мир та спокій у рідній Україні. Ті хто прийшов на прощу кажуть: «Неможливо описати словами те почуття, коли на тебе сходить господня ласка». Також глава УГКЦ Блаженніший Святослав, посланець Папи Римського кардинал Леонардо Сандрі та єпископи прибули на зустріч з молоддю, яка прийшла до Зарваниці. Блаженніший Святослав традиційно відповів на питання, які молодь поставила Главі церкви через Інтернет. Цього року їх було близько ста. Після спілкування з молоддю Кардинал Леонардо Сандрі зміг уділити усім, хто зібрався, папське благословення. Саме завдяки таким зустрічам з представниками церкви, у будь-якій ситуації молодь може отримати пораду і зрозуміти що ж робити у складні часи. Подібні заходи є об’єднуючими і налаштовують, перш за все, на спокій і бажання творити гарні справи.

Мистецькі події до кінофестивалю: Музей сучасного мистецтва презентує

У Музеї сучасного мистецтва Одеси відбулось одразу декілька подій. Презентація каталогу до персональної ювілейної виставки відомого одеського художника Євгена Рахманіна «В передчутті великого вибуху». А також відкриття двох проектів, присвячених одеському міжнародному кінофестивалю, який стартував 14 липня. «Увійди в коло», — пропонують музейники і відкривають можливість глядачеві зануритися в фантасмагоричний світ одеського художника Віктора Павлова чи в образи з радянського кіно в роботах молодих киян.

Комментарии закрыты