Європарламент голосуватиме за безвіз для України 6 квітня

Європарламент голосуватиме за безвізовий режим для України 6 квітня, повідомляється на сайті ЄП. Так, дебати щодо українського питання пройдуть 5 квітня, а вже 6 квітня очікується голосування за проект законодавчої резолюції про внесення України до переліку третіх країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги. Після цього, безвіз для України мають схвалити у Раді ЄС. Нагадаємо, голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що безвізовий режим з ЄС буде надано Україні до літа поточного року.

Початок шляху до незалежності: 100-річчя Української революції

Перша світова війна стала справжнім політичним землетрусом, який розвалив кілька великих імперій. Однак саме тоді на авансцені історії повноголосно заявили про себе народи, над правом на самостійне існування яких в провідних європейських столицях навіть не замислювалися. Про це заявив президент Петро Порошенко у своєму виступі з нагоди 100-річчя україньскої революції, передає пресс-служба глави держави. Президент додав, що хоча, за її підсумками Україна не стала самостійною державою, ті події розпочали довгий шлях до незалежності. Адже українська ідея, якою до того протягом десятиліть цікавилося лише вузьке коло національної інтелігенції, масово оволоділа селянами і пустила корені в середовищі робітництва. І Центральна Рада, і Українська Народна Республіка, і Гетьманат, і Директорія проторували той шлях, яким Україна нині йде у майбутнє, сказав президент.

Науковий симпозіумПатріарх Йосип Сліпий — знайомий і незнаний» пройшов в Одесі

Про історію Україну і значну історичну постать сьогодні говорили і в Одесі. До 125-ліття Патріарха Йосипа Сліпого в різних містах, університетських осередках проходять наукові симпозіуми. Їх ціль — обговорити постать цієї людини, яка зуміла вистояти в роки радянських переслідувань, увязнень, але навіть після звільнення у діаспорі невтомно працювала на розбудову української науки, гуртуючи українців, підносячи їх гідність. Цими симпозіумами організатори хочуть сприяти поєднанню і порозумінню, яке так необхідно сьогодні Україні. В конференц-залі  історичного факультету університета імені Мечникова відбулась одеська частина симпозіума.

Посол Польщі в Україні зустрівся з мером Одеси

Шляхи подальшої взаємодії між Одесою та Польщею обговорили в міській раді. 17 березня мер міста Геннадій Труханов зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Польщі в Україні Яном Пєкло. Зокрема, сторони обговорили співпрацю Одеського міського голови з його колегами з Лодзі та Гданська, в тому числі щодо розвитку інфраструктури міста — досвід поліпшення очисних споруд та берегоукріпленя. Крім того, пан Пєкло особливо відзначив, що Одеса — є найбезпечнішим містом в Україні.

У рамках форуму «Vira Ukraine!» обговорили  актуальні для Одеси питання архітектури

Сьогодні Одеса як ніколи потребує поліпшення паркових зон, повернення історичної краси центру і будівництва нового концертно-виставкового комплексу. Про те, як побудувати нову Одесу, зберегти стару і залучити талановитих архітекторів — далі в сюжеті.

 

Комментарии закрыты