Протести у Греції проти жорсткої економії

Загальнонаціональний страйк проти нових заходів жорсткої економії у Греції продовжується. 17 травня, громадський транспорт не працює взагалі, а в державних лікарнях залишився лише персонал невідкладної допомоги. Крім цього, страйк авіадиспетчерів запланували і на середину дня, через що можуть бути затримані чи скасовані понад 150 авіарейсів. У страйку, що розпочався у вівторок, беруть участь і моряки, що працюють на поромах, обслуговуючих грецькі острови та материк. Нагадаємо, що протести розпочалися напередодні парламентського голосування за нові заходи економії. Самі заходи, крім іншого, передбачають підвищення податків та зменшення пенсій.

Пенсійна реформа: Кабінет міністрів схвалив законопроект

Кабінет міністрів України схвалив законопроект про реформу пенсійної системи. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що проект закону передбачає зміни страхового стажу і збереження віку виходу на пенсію. Відповідне рішення було прийнято на засіданні у середу, 17 травня. Для всіх пенсіонерів створять єдину формулу розрахунку пенсій, залежно від мінімальної зарплати. За словами прем’єра, сумарно запровадження формули та інших ініціатив пенсійної реформи дозволить підвищити пенсії 9 млн пенсіонерів (із 12 млн) уже від 1 жовтня. Крім того, Гройсман заявив, що 2017 року пенсійна реформа потребувАтиме додатково 12 млрд грн, 2018 року — 30 млрд грн.

Мальта: розвиток середземного острова

Розташована на однойменному скелястому острівці в Середземному морі держава Мальта — одна з осередків європейської культури та історії. 16 травня, президент країни, Петро Порошенко, здійснив перший за всю історію співробітництва двох держав візит до цієї країни. Ми вирішили прослідкувати шлях розвитку невеликої республіки, яка з початку цього року головує в Європейському Союзі, і дізнатися про складний історичний шлях Мальти.

Ремонтні роботи: Тираспольська площа

На Тираспольській площі вже відкритий рух транспорту, проте повністю капітальний ремонт буде завершено в середині червня. Про хід робіт розкажуть наші кореспонденти.

Комментарии закрыты