Яблучний спас в Україні. Технічне питання виконкому та Примірка для Дюка. В ефірі флеш новини. В студії Мирослава Сільчук. Вітаю вас.

З Яблучним Спасом!

Православні віруючі сьогодні відзначають свято Преображення Господнього. У храмах цього дня проходять особливі служби. Священики одягають білі облачення, в пам’ять про Божественне світло, що виходило від Христа на горі Фавор. А після служби освячують плоди нового врожаю. З них прийнято пекти пироги, готувати варення, пригощати близьких. Святкову літургію у Свято-Успенському кафедральному соборі очолив митрополит Одеський і Ізмаїльський, Високопреосвященніший Агафангел.

Технічне питання на виконкомі міськради

Сьогодні відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Одеської міської ради. На порядок денний було винесено всього одне питання. Ідеться «про внесення до Центральної виборчої комісії подань про внесення змін до переліку звичайних та спеціальних виборчих дільниць, утворених на постійній основі на території Одеси». 30-го липня, у рамках планової роботи, на засіданні виконкому було прийнято рішення, що передбачає три аналогічних подання до ЦВК по Приморському, Малиновському та Київському районах. Вони покликані удосконалити систему виборчих дільниць і уточнити дані виборців. Ці подання на сьогоднішній день розглядаються в центральній виборчій комісії і повинні бути опубліковані постановою ЦВК наприкінці серпня. Директор департаменту документально-організаційного забезпечення міськради Марина Броварська зазначила, що це, скоріше, буде остання постанова комісії, так як 5 вересня стартує виборча кампанія і міняти межі ділянок, згідно законодавства, буде заборонено. Позачерговий виконком був зібраний з огляду на те, що виникла необхідність змінити межі ще кількох  ділянок і встигнути включити зміни в останню постанову ЦВК.

60% рибної промисловості знаходиться в тіні

60% рибної промисловості знаходиться в тіні. Такі дані озвучили сьогодні  в ході круглого столу. На думку фахівців, якщо буде введений мораторій на вилов риби у Дністровському басейні, подібний мораторію на Дніпрі, це збільшить корупційне навантаження на рибні підприємства регіону. Зокрема, на думку радника міністра аграрної політики і продовольства Олега Проценко,  рибні підприємства йдуть у тінь через корупцію держорганів.

Одеському Дюку приміряли вишиванку

Примірка Дюку. Представники оргкомітету «Одеського вишиванкового фестивалю» приміряли нову вишиванку на Дюка де Рішельє — у День Незалежності головну скульптуру міста традиційно одягають в українську сорочку. Нову вишиванку для Дюка пошила відома майстриня Тетяна Тамбовцева. Оргкомітет фестивалю запропонував цього року пошити величезну вишиванку з червоно-чорним візерунком, на відміну від торішньої — з синім узором. Сьомий «Вишиванковий фестиваль» з нагоди Дня Незалежності України відбуватиметься на Приморському бульварі Одеси 21-24 серпня. У його програмі — творчі конкурси, виступи українських музикантів Юрія Кузнєцова і Сергія Терентьєва, «синьо-жовтий» велопробіг, фестивальна пошта. Однак головною акцією залишається «Вишиванковий ланцюг» на Потьомкінських сходах 24 серпня, учасники якого, тримаючись за руки, демонструють символічне єднання нації — від заходу до сходу, від півночі до півдня. Якщо в 2009 році в акції взяли участь лише 79 осіб у вишиванках, то у 2014 році — уже майже півтори тисячі одеситів і гостей міста .

Це все, про що ми встигли вам повідомити. У випуску о 20.30 чекайте більше новин. зустрінемось з вами завтра. На все добре.

Комментарии закрыты