Храм в честь святої Матрони. Новий закон про місцеві вибори. Кадрові чистки в міліції. Це флеш-новини. В студії Мирослава Сільчук. Вітаю вас.

Закладення храму в честь Святої Матрони

Молитва перед її іконою допомагає у всьому, з чим звертаються до неї віруючі. Швидка помічниця — так називають Святу Блаженну Матрону віруючі. А ось храму на честь це всенародно улюбленої святої в Одесі досі не було. 19 червня з благословення Владики Агафангела на території резиденції предстоятелів, що в Свято-Успенському чоловічому монастирі, відбулася закладка храму на честь Святої Блаженної Матрони.

Закон про вибори

Вибори мера Одеси проходитимуть у два тури. Верховна Рада прийняла за основу новий закон про місцеві вибори. Вибори мерів міст з населенням більше 90 тисяч осіб проходитимуть за мажоритарною системою абсолютної більшості. Тобто, для перемоги в першому турі потрібно 50% + 1 голос. В іншому випадку буде проводитися другий тур. Вибори голів сільських та селищних рад, а також їх депутатського корпусу будуть проводитися за старою системою — мажоритарною з відносною більшістю. Обрання депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад — за пропорційною системою з преференціями. Також закон визначає чисельність депутатів місцевих рад — вона буде залежати від чисельності населення. Точна кількість буде визначатися Центрвиборчкомом до голосування. Депутатів може бути мінімум 10 при числі виборців до 500, максимум — 80 депутатів при чисельності виборців понад півтори тисячі в кожному населеному пункті. Таким чином, Одеса, швидше за все, буде мати в міській раді від 50 до 80 депутатів.

Кадрові чистки в Одеській міліції

Новий начальник обласного управління внутрішніх справ Георгій Лорткіпанідзе звільняє всіх заступників і начальників райвідділів. Найбільш корумпованими міліціонерами Одеси запропонували добровільно залишити службу. Лорткіпандзе НЕ має наміру ставити на керівні посади своїх колишніх підлеглих з Грузії. Він запевнив, що кадри беруться тільки з діючих співробітників МВС України, професіоналів, які найменш заплямовані.

День медпрацівника

Традиційно, у третю неділю червня всі медичні працівники України відзначають своє професійне свято. Напередодні дня медпрацівника в залі Одеського академічного театру музичної комедії, медпрацівників з усієї області привітали представники обласної та міської влади. Заслужені медсестри, фельдшери, лікарі сімейної медицини, які, як в зоні проведення АТО, так і тут, в Одеській області продовжують рятувати життя, і допомагати українцям, були відзначені почесними грамотами та нагородами.

«Хочу в Одесу!»

Наприкінці червня міська влада проведе масштабний туристичний фестиваль фестивалів «Хочу в Одесу!». На чотири дні організатори обіцяють перетворити Одесу на великий розважальний майданчик, де пройдуть фестивалі танців, моди, наукових чудес, авіаційне шоу і багато іншого. Відкриється фестиваль «Хочу в Одесу» 26 червня о 18.30 урочистим парадом по Приморському бульвару, а також грандіозним концертом та лазерним шоу біля пам’ятника Дюку де Рішельє.

Поки що у мене все, більше інформації чекайте у наступному випуску о 18.00

Комментарии закрыты