Порошенко: багатообіцяюче рішення суду оон

Президент Петро Порошенко, перебуваючи в Лондоні, назвав багатообіцяючим проміжне рішення Міжнародного суду ООН в Гаазі  щодо двох позовів України. Це рішення не є остаточним, розгляд справи по суті триватиме кілька років, однак вердикт від 19 квітня умовно впливатиме на остаточний результат. Петро Порошенко зауважив, що Україна — на правильному шляху.

Олександр Турчинов: Росія продовжує готуватися до війни

Росія продовжує готуватися до повномасштабної війни, нарощує військову міць і активно збільшує свою армію. Це створює велику загрозу для безпеки Європи. Про це заявив у Києво-Могилянській академії секретар Ради національної безпеки України. Олександр Турчинов також повідомив, що російська армія продовжує підсилювати свої позиції на непідконтрольних Києву територіях на сході України. військове керівництво в Кремлі планує збільшити число російських найманців на Донбасі до 50-ти тисяч осіб. Наразі, за підрахунками української розвідки, у ОРДЛО розміщені близько 30-ти тисяч російських бойовиків. Секретар РНБО також повідомив, що до військових дій на Донбасі також долучаються курсанти військових навчальних закладів із Росії.

Реформа Верховної Ради: 20 профільних комітетів

Найближчим часом Верховна Рада розгляне законопроект, який передбачає утворення 20 профільних комітетів у співвідношенні до міністерств Кабінету міністрів у наступному скликанні парламенту. Відповідне рішення вже оформлено в законопроект № 6256 за рекомендацією Європарламенту, з  котрим Рада співпрацює щодо реформування своєї роботи. Відповідну заяву Андрій Парубій зробив на спільному брифінгу з координатором програми Європарламенту з підвищення інституційної спроможності Верховної Ради Петом Коксом та екс-головою комітету у закордонних справах Елмаром Броком. За словами спікера, у Раді намагаються всі рекомендації європейських колег оформлювати в окремі законопроекти.

2700 аптек-учасників: програма «Доступні ліки»

У державній програмі «Доступні ліки» беруть участь понад 2 700 аптек по всій Україні. Про це заявив віце-прем’єр Павло Розенко на спільному брифінгу з очільницею Міністерства охорони здоров’я Уляною Супрун.  За словами віце-прем’єра, у державному бюджеті достатньо коштів для успішної реалізації програми. Нагадаємо, що програма «Доступні ліки»стартувала 1 квітня і надає можливість пацієнтам з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу чи бронхіальною астмою отримувати ліки безкоштовно або з незначною доплатою. Для цього потрібно отримати рецепт у лікаря, а потім  — йти до аптеки.

Чемпіонат світу: збірна України з хокею

З 22 по 28 квітня в київському Палаці Спорту пройде чемпіонат світу з хокею в дивізіоні 1А. Суперниками збірної України будуть команди Казахстану, Угорщини, Австрії, Польщі та Південної Кореї. Дві найсильніші збірні за підсумками турніру вийдуть в Топ-дивізіон чемпіонату світу-2018, найгірша опуститися в третій за значимістю дивізіон 1В.

 

Комментарии закрыты