21 травня на календарі. Інформаційний четвер станом на 16:00 – у флеш-новинах. В студії працює Аліна Оніка. Вітаю.

ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ

Сьогодні, 21 травня, у четвер сорокового дня по світлій неділі Христового Воскресіння православна церква відзначає велике двунадесяте свято — Вознесіння Господнє. У народі його ще називають Знесення, Вшестя і навіть Щастя. Cвято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов’язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Святкується воно на сороковий день після Великодня. Згідно із текстами Нового Завіту, Вознесіння Господнє – день, коли Ісус Христос вознісся на Небо і сів «праворуч Отця». Ісус Христос явився своїм учням в Єрусалимі та звелів чекати пришестя Святого Духа.

При храмі в честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних радості» з благословення Високопреосвященнійшого Агафангела, митрополита Одеського та Ізмаільського, організований благодійний ярмарок.  Вихованці православного центру при храмі власними руками готують вироби, кошти від продажу яких підуть на допомогу матушкам-вдовам, які залишилися одні на руках з маленькими дітьми. Не залишайтеся байдужими, адже ваша навіть найменша допомога може стати великою радістю для тих, хто цього так потребує. Виставка-ярмарок буде відкрита при храмі завтра, в день Святителя Миколая, та під час недільного богослужіння.

ЗАСІДАННЯ ВИКОНКОМУ

Виконком Одеської міської ради проголосував за створення депутатської комісії по будинку Русова. Метою створення було визнання будинку аварійним і де-факто і де-юре: Щоб згідно процедури повернути його у комунальну власність та виділити кошти для його відновлення або відтворення із збереженням історичного вигляду і всіх його деталей. Нагадаємо, 21 травня було призначено позачергове засідання виконавчого комітету Одеської міської ради. На порядку денному всього одне питання — «Про створення комісії з обстеження стану житлового будинку, розташованого за адресою: м Одеса, вул. Садова, 21 «, саме за цією адресою знаходиться славнозвісний будинок Руссова.

ТРАСА ЗДОРОВ’Я

Траса здоров’я — улюблене місце відпочинку багатьох одеситів і гостей міста. З приходом теплої погоди дедалі більше людей обирають саме трасу здоров’я для сімейного відпочинку. Щоб зробити відпочинок містян ще більш комфортним у листопаді минулого року були розпочаті роботи по її благоустрою, почали з існуючої пішохідної доріжки. На сьогоднішній день більша частина робіт з благоустрою пішохідної доріжки вздовж траси здоров’я виконана. Як просувається робота зараз, і чи задоволені результатом одесити, дізнавалися наші кореспонденти.

ПРО МУНІЦИПАЛЬНУ ВАРТУ

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект «Про муніципальну варту». За відповідне рішення проголосували 288 народних депутатів. Муніципальна варта — це спеціально створені містами підрозділи, які будуть виконувати функції по посиленню правопорядку, тобто патрулювання разом з національною поліцією, а також виконувати контролюючі функції , які тягнуть за собою адміністративні штрафи: за порушення правил паркування, за неправильне встановлення МАФів тощо. За словами голови фракції «Блок Петра Порошенка» Юрія Луценко, цей законопроект дає можливість містам, які мають таку потребу, виділяти кошти на збільшення правопорядку на своїх вулицях.

ЗАКОНИ ПРО ДЕКОМУНІЗАЦІЮ

З сьогоднішнього дня в Україні набувають чинності закони про декомунізацію. Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб і визнаються борцями за незалежність України УПА та інші організації. Чотири закони були прийняті народними депутатами 9 квітня більшістю голосів, а президент підписав їх 15 травня.

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Сьогодні Україна відзначає неофіційне свято, присвячене традиційному національному одягу — вишиванці. День вишиванки був заснований в 2007 році і з тих пір щорічно відзначається в третій четвер травня. У цей день громадян країни закликають одягати вишиванки  — у знак єднання та поваги до своєї Батьківщини.

Ось такі справи. Наразі це всі новини. Але на цьому я крапку не ставлю  — більше інформації у наступному випуску о 18:00.

Комментарии закрыты