Військовий парад: в Києві святкують день незалежності

Однією з головних подій дня святкування 26-ї річниці Незалежності став військовий парад, найбільш масштабний за всю історію країни. Це перший рік в історії урочистостей з нагоди Дня Незалежності, коли на параді в столиці української держави крокують військові країн-членів НАТО — Латвії, Великобританії, США, Естонії, Чорногорії, а також Грузії. У параді беруть участь воїни АТО і, в тому числі, 200 українських бійців, нагороджених державними відзнаками за мужність, проявлену під час збройного конфлікту на Донбасі. Військовий парад прийняв міністр оборони, генерал армії України — Степан Полторак. На параді був присутній глава Пентагону США Джеймс Меттіс. Всього в заході взяли участь близько 4,5 тисяч військових. Також, Президент країни Петро Порошенко виступив з промовою на Майдані Незалежності. Він зазначив, що 26-я річниця хоч і не ювілейна, але цей рік став особливим і щедрим на ряд позитивних подій. Серед головних тез у промові Порошенка можна було почути про майбутнє повернення Донеччини та Криму суто дипломатичними методами, безвізову лібералізацію з ЄС, необхідність  зміцнення української армії і її адаптації до стандартів Північноатлантичний Альянсу. Також український лідер додав, що дорога в України тепер одна — широкий європейський автобан, який веде до членства в Євросоюзі і НАТО.

Відеопривітання: глава УГКЦ звернувся до українців

Також усіх українців привітав з Днем Незалежності і глава української греко-католицької церкви — Блаженніший Святослав. У своїй святковій промові він наголосив на важливості існування незалежної країни для створення спільного майбутнього.

Вишиванковий  ланцюг: від Дюка до Морвокзалу і назад

24 серпня, в День незалежності України у рамках Вишиванкового фестивалю пройшла акція «Вишиванковий ланцюг». Так одесити та гості міста в народному одязі вишикувались у величезний живий ланцюг, який символізує єдність українців, здатність діяти, як одне ціле і завжди триматися разом.

Нові експонати: музей-квартира Л.О.Утьосова

Популярна одеська пам’ятка – «Музей-квартира Утьосова поповнилась новими цікавими експонатами. В присутності перших осіб міста та області колекціонер Едуард Амчиславський передав музею унікальні матеріали, що стосуються життя та творчості  легендарного одесита, чий талант підкорив весь світ, якого люблять і пам’ятають далеко за межами рідного міста, Леоніда Утьосова.

Комментарии закрыты