ОБСЄ та Москва: переговори щодо Донбасу

Ламберто Заньєр — генеральний секретар Організації з безпеки і співробітництва в Європі — наразі знаходиться з робочим візитом у Москві. Зокрема він планує зустрітися з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим, щоб обговорити ситуацію на сході України. Це зазначається на офіційному сайті МЗС Російської Федерації. Як повідомляється, протягом переговорів Заньєр та Лавров обговорять роботу ОБСЄ зі сприяння вирішенню конфлікту на Донбасі та розглянуть можливі заходи з «підвищення ефективності» спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні у рамках діючого мандату. Крім цього, у рамках візиту Заньєра до Москви, також заплановано зустріч генерального секретаря ОБСЄ із керівництвом Організації Договору про колективну безпеку, до якої, крім Росії, входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан та Таджикистан.

Блекаут в «ЛНР»

В ніч на 25 квітня тимчасово окуповані території Луганської області залишилися без світла. Інформацію, про відключення від електропостачання так званої «ЛНР» підтвердив на своїй сторінці у Facebook і керівник Національної енергетичної компанії «Укренерго» Всеволод Ковальчук. Нагадаємо, що кількома днями раніше в «Луганському енергетичному об’єднанні» анонсували відключення від електропостачання тимчасово окупованих територій Луганської області. Пообіцяли зробити це з 25 квітня. Причиною такого кроку назвали борги за спожиту електроенергію. Інформацію про нічне відключення від електропостачання окупованих територій Луганської області підтвердили і представники так званої «ЛНР». Щоправда згодом, на підконтрольному бойовикам ресурсі «ЛИЦ» з’явилося повідомлення про те, що енергозабезпечення вдалося відновити у більшій частині районів міста Луганськ. В Міністерстві інформаційної політики крім іншого, пояснили,  що тепер Україна буде набагато менше електроенергії надавати терористам, в результаті чого глушилки бойовиків стануть менш потужними і будуть менше глушити український сигнал. Тепер сигнал передавачів, які є на підконтрольній Україні території, зможуть досягати окупованих територій.

Уряд обіцяє зміни в законодавстві щодо безпеки на дорогах

На дорогах України з початку 2014 року загинули 12,4 тис. осіб, ще 100 тисяч отримали різні травми. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час колегії Міністерства внутрішніх справ. А відтак Україні необхідні зміни в законодавстві, які б дозволили зробити рух на дорогах більш безпечнимим. Власне, за словами прем’єра, наразі працює відповідна група, яка і напрацює необхідні зміни, котрі будуть прийняті на рівні уряду.

Звіт Максима Степанова: 100 днів на чолі області

Голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов представив звіт щодо перших 100 днів своєї роботи.Серед іншого, очільник регіону відзначив істотне зростання показників реального сектору економіки за перший квартал 2017 року. Майже 5 мільярдів гривень митних надходжень дозволили спрямувати на ремонт та будівництво доріг в області 596 мільйонів гривень. Перевиконані також планові надходження до державного, місцевого і зведеного бюджетів. Відновлено роботу Одеського припортового заводу. А завдяки співпраці з «Укроборонпромом» підприємства регіону забезпечені держзамовленнями на 140 мільйонів гривень. Нарешті, за словами Степанова,  його команді вдалося запустити значну кількість нових та ефективних процесів для Одеської області. І повернути керованість в регіоні. Що вкрай важливо, адже Одеська область — найбільша, а тому злагоджені дії влади всіх рівнів необхідні.

Робоча нарада Асоціації міст України

24 квітня в Харкові відбулася робоча нарада Асоціації міст України. У заході взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Міністр соціальної політики Андрій Рева та міські голови — члени Асоціації міст України. Відкриття в Україні Центрів надання соціальних послуг «Прозорий офіс» — саме це питання стало ключовим в ході засідання. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що завдяки децентралізації збільшилися не тільки фінансові можливості регіонів, а й розширилися їх адміністративні повноваження. І це дозволяє створювати на місцях «прозорі офіси» надання адміністративних та соціальних послуг в найбільш зручному для громадян форматі. Одеський міський голова Геннадій Труханов розповів про досвід Одеси в даному питанні, підкресливши, що наше місто вже три роки йде по шляху покращення якості послуг, як адміністративних так і соціальних. Очільник Одеси зазначив —  сьогодні в нашому місті відкриті і успішно функціонують за принципом «прозорих офісів» два районних відділи центру адмінпослуг. Ще в двох будівлях проводиться реконструкція. Що стосується соціальних програм, то бюджет міста Одеси є найбільш соціально орієнтованим в Україні і не має аналогів в країні. Високий рівень досягнень одеської міської влади в соціальній сфері відзначили і в профільному міністерстві. «Одеса досягла великих успіхів в плані реалізації соціальних програм: це стосується як фінансування, так і великого числа напрямків, які ними охоплені» — підкреслив Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Бізнесмени та ГФС обговорили інвестиційний бізнес в Україні

Європейська Бізнес Асоціація сьогодні — найвпливовіша організація міжнародного бізнесу, яка представляє близько 900 міжнародних та національних компаній на ринку України. Cьогодні, основним пріоритетом у своїй праці Асоціація ставить надання можливостей та умов для покращення інвестиційного клімату в Україні на користь економіки та всього суспільства.

 

Комментарии закрыты