Одеса з Генпланом. День незалежності Грузії. «Червона рута» грузинською. Це флеш-новини. В студії Мирослава Сільчук. Вітаю вас.

Одеса з генпланом!

Одеса з Генпланом. Депутати Одеської міської ради в ході позачергової сесії міськради затвердили проект Генерального плану розвитку Одеси до 2031 року. За дане рішення проголосували 90 депутатів і два депутати віддали свої голоси проти. Голосуванню передувало тривале обговорення противників і захисників документа, яке затягнулося більш ніж на дві години. Проект представляв головний архітектор міста Олександр Голованов і головний архітектор генплану Тетяна Несвіт. За її словами, новим генеральним планом передбачається формування Одеси як багатофункціонального міста. Крім того, у ньому були враховані прийняті обласною та міською радами стратегії, що стосуються міського розвитку.

День незалежності Греції

Колиска православ’я, батьківщина демократії, античного мистецтва і спорту. Греція 25 березня святкує подвійне свято, яке відзначає вся країна. Перше — християнське Благовіщення, друге — День Незалежності Греції. Саме 25 березня 1821 почалася грецька революція зі звільнення від турецького ярма. А зародилося революційний рух в Одесі. Урочистості з нагоди дня незалежності Греції за традицією почалися у нашому місті з богослужіння в Свято-Троїцькому — колишньому Грецькому соборі. Божественну літургію в цей святковий для всіх греків день очолив Митрополит Одеський та Ізмаїльський, Високопреосвященніший Владика Агафангел. У Грецьку церкву на богослужіння приїхали представники Генерального консульства в Одесі на чолі з Генконсулом, представники грецьких громад Одеси та Одеської області. Після богослужіння Владика Агафангел відслужив молебень у пам’ять про одного з борців за незалежність Греції — Священномученика Патріарха Григорія 5-го, чиї останки 50 років зберігалися в Свято-Троїцькому соборі. За традицією Митрополит Одеський і Ізмаїльський разом з Генеральним Консулом Греції в Одесі поклали квіти до мармурової гробниці Патріарха. Варто відзначити, що символізуючи єднання народів України та Греції, богослужіння велося сьогодні на двох мовах — церковнослов’янською та грецькою.

Сокур-Стеценко: багатодітна сім’я

Віктор Стеценко та Олена Сокур — організатори будинку сімейного типу. Вони виховують сім прийомних діток і одну власну. «Вони всі наші рідні і ми ніколи їх не поділяємо», — каже Олена. З 2011 року родина проживає в 156-метровій квартирі в Педагогічному провулку, в якій раніше розташовувалася родина екс-співробітника одеської прокуратури, а сьогодні голови обласного управління фіскальної служби Сергія Даніліна. Після призначення чиновника на посаді в ряді ЗМІ з’явилася інформація, що, нібито, Сергій Данілін має намір повернути собі квадратні метри в Педагогічному провулку і вже готує відповідний позов. Наскільки така інформація відповідає дійсності і як живеться багатодітній родині Сокур-Стеценко, дізнавалися наші кореспонденти.

Концерт-вистава до Міжнародного Дня театру

27 березня відзначається Міжнародний день театру. Це одне з головних свят для тих, хто служить театрові, і свято мільйонів глядачів. У різних театрах існує традиція його відзначати. Одеський національний академічний театр опери та балету в цьому році буде вшановувати тих людей, які служили театру багато років, прожили чимале театральне життя і які подарують глядачам шматочок своєї епохи. Концерт-вистава називається «Оплески трьом поколінням».

 «Червона рута» зазвучала грузинською

На одеському концерті 76-річний грузинський актор і співак Вахтанг Кікабідзе заспівав «Червону Руту» грузинською мовою.  Зал відразу підхопив рядки, які співак залишив українською мовою, а під кінець виконання вибухнув оплесками стоячи. Нагадаємо, в Києві 23 березня Вахтанг Кікабідзе присвятив свій концерт пам’яті Небесної Сотні і закликав зробити все, щоб смерть людей на Майдані виявилася не марною.

От такі справи. Детальніше про головні події дивіться у випуску о 20.30. Гарного вам вечора та приємних новин.

Комментарии закрыты