Рада Нацреформ: реформування податкового сектору

Україна покращила свої позиції у рейтингу сприятливих умов для бізнесу. Про це завив президент України Петро Порошенко у ході національної ради реформ. Зі 152-го місця наша держава піднялася на 80-те у міжнародному бізнес-рейтингу. Ще тридцять сходинок до верху обіцяє глава держави після реформування податкового сектору. Це допоможе підвищити інвестиційну привабливість держави, скоротити податкове навантаження на бізнес та відмовитися від фінансової допомоги МВФ. Нацрада реформ розглянула проект нового податкового кодексу. Мотиви очевидні — боротьба з корупцією, залучення іноземних інвесторів та сприятлива система  адміністрування бізнесу. Україна має зберегти спрощений режим оподаткування і зосередитись на доступному обслуговуванні платників податків — каже Петро Порошенко. Економіка повинна будуватись на принципах взаємної вигоди між державою та бізнесом, а вже потім можна говорити про відмову від міжнародних фінансових субвенцій.

Підвищення зарплат може відбутися від початку 2017 року

Підвищення зарплат удвічі може відбутися від початку 2017 року. Таку заяву зробив під час засідання уряду прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Йдеться про підвищення мінімальної зарплати в Україні з 1 січня 2017 року до 3200 грн. Урядові цифри ще має затвердити Верховна Рада. Проект державного бюджету на 2017 рік нардепи вже ухвалили в першому читанні. Проте там про 3200 гривень мінімальної зарплати не йдеться. У Кабміні обіцяли, що подадуть законопроект про держбюджет із новими правками повторно.

Крім того, Володимир Гройсман повідомив — з 1-го грудня цього року українські пенсії підвищаться на 10%. Він запевнив, що влада забезпечить створення такої системи, що дасть змогу громадянам із часом отримувати справедливу пенсію.

Справу Януковича генпрокуратура передасть до суду в 2016-му

Передати справу екс-президента-втікача Віктора Януковича до суду генеральна прокуратура планує до кінця 2016-го року. Про це завив генпрокурор Юрій Луценко. Він повідомив, що справа про державну зраду Януковича міститиме декілька томІв обвинувачень. Зокрема, включатиме узурпацію влади екс-президентом, доведення до небоєздатності збройних сил, розвал СБУ, знищення інформаційної безпеки, а також перехід на бік ворога, що привело до втрати територіальної цілісності України. Також не омине уваги злочини керівництва країни під час Євромайдану. Генеральна прокуратура передасть справу про розстріл учасників Революції Гідності до Міжнародного Кримінального суду. Тоді, як відомо, від рук снайперів та спецпідрозділу «беркут» загинули близько сотні людей.

Будівництво багатоповерхівки: громадський припис

Незаконне будівництво багатоповерхового будинку в приватному секторі в Одесі за адресою провулок Сурікова, 2. Місцеві жителі вимагають негайно зупинити незаконні будівельні роботи та привести територію в первинний вигляд, до отримання всіх необхідних дозвільних документів і узгодження будівництва житлового будинку із суміжними землекористувачами. Подробиці — далі.

Зимовий час: українці переведуть стрілки годинників

У вихідні Україна переходить на зимовий час. Відповідно до постанови Кабміну від 13 травня 1996 року «Про порядок обчислення часу на території України» в останню неділю жовтня (30 жовтня цього року) о 4-ій годині за київським часом годинникову стрілку потрібно перевести на одну годину назад. Зміна часу в Україні відбувається двічі на рік: в останню неділю березня країна переходить на літній час, а кожної останньої неділі жовтня — на зимовий час. У 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинників на зимовий час, але під тиском громадськості прийнята постанова була скасована. «Літній» і «зимовий» порядок обчислення часу вперше був запроваджений у Великій Британії в 1908 році для економії та раціональнішого розподілу електроенергії впродовж доби. Наразі понад 110 країн світу переходять на «літній» і «зимовий» час.

Комментарии закрыты