За футболку – у СІЗО. Гіркін не приїде. Та Зміни в законодавстві. Це флеш-новини. В студії Мирослава Сільчук. Вітаю вас.

За футболку – у СІЗО

За футболку – у СІЗО. 1 березня з порушенням норм міжнародного права народний депутат Олексій Гончаренко був затриманий російської поліцією. Політик хотів покласти квіти в пам’ять про Бориса Нємцова, а замість цього потрапив за грати. Про подробиці російського ув’язнення Гончаренко далі у сюжеті.

Гіркін не приїде

Гіркін не приїде. Радник голови СБУ Маркіян Лубківський, прокоментував інформацію про те, що нібито Ігор Гіркін має намір приїхати в Одесу для організації диверсійної діяльності. За його словами, Служба безпеки моніторить і відстежує всі процеси і події в зоні проведення АТО і суміжних областей. Наприклад, про це свідчать останні затримання і роботи служби в Харківській області. Одеська область також знаходиться в найретельнішому полі уваги, підкреслив Лубківський. Як відомо, раніше заступник командира штабу АТО Валентин Федичев заявив, що за його інформацією Гіркін за рішенням московських кураторів має намір прибути в Одесу для організації диверсійної діяльності.

В Будинку офіцерів відбудеться прощання з героями

Завтра в Одесі прощатимуться з військовими, загиблими під Маріуполем. Прощання з 33-річним старшим сержантом Олександром Стрелюком і 29-річним Олегом Стороженко, які загинули вчора в селищі Харчовик під Маріуполем, відбудеться в Будинку офіцерів. Церемонія прощання розпочнеться о 10:00. Обидва військові служили в 801-му окремому загоні боротьби з підводними диверсійними силами, який після анексії Криму дислокується в Одесі.

Православна виставка в Одесі

З 25 по 29 березня в Одесі проходитиме друга міжнародна православна виставка «Від Різдва до Великодня».Про це повідомляє прес-служба Одеської міської ради.

Захід приурочений до святкування православного Великодня. Організатором виставки традиційно виступив Одеський Свято-Іллінський чоловічий монастир.

На виставці будуть представлені святині та ікони, предмети культового призначення, православна література, вироби художніх, ювелірних майстерень, народних промислів, косметична і фітотерапевтична продукція. Також у ході виставки будуть проходити духовно-просвітницькі лекції та зустрічі. Відкриється виставка 25 березня о 12:00 в приміщенні концертно-виставкового комплексу Одеського торгового порту за адресою вулиця Приморська, 6.

196 малюків народилися за тиждень

В Одесі за тиждень народилося майже дві сотні малюків. Про це повідомляє прес-служба муніципалітету. За інформацією департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради, за минулий тиждень в п’яти пологових будинках Одеси на світ з’явилося 196 немовлят, що на 8 дітей більше, ніж на попередньому тижні.

При цьому кількість новонароджених хлопчиків і дівчаток була майже однаковою: 99 хлопчиків і 97 дівчаток.

Соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям

Верховна Рада підвищила розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. За даний урядовий законопроект в понеділок проголосували 260 народних депутатів. Даний закон встановлює, що з першого квітня поточного року підвищується розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям на кожну дитину в сім’ї: у віці до 13 років – на 250 гривень, від 13 до 18 років – на 500 гривень. Документ передбачає, що максимальний розмір державної соцдопомоги з урахуванням збільшення її розміру на кожну дитину у складі малозабезпеченої сім’ї не може перевищувати прожитковий мінімум для сім’ї.

Старт пенсійної реформи

Верховна Рада ухвалила законопроект щодо пенсійного забезпечення. За таке рішення проголосували 238 депутатів. Відповідно до законопроекту, скасовані так звані спеціальні пенсії суддям, прокурорам, народним обранцям та чиновникам, якщо ті продовжують працювати. Тобто відтепер вони можуть або отримувати зарплатню, або пенсію. До 1 червня уряд має подати в Раду законопроект, що скасовує всі спеціальні пенсії. Якщо цього не зроблять, підвищені виплати колишнім суддям та прокурорам скасують автоматично. Іще одна зміна: якщо звичайний пенсіонер  продовжуватиме працювати – він отримуватиме 85 відсотків пенсії. Але ця норма діятиме лише до кінця 2015 року. Такі зміни, за підрахунками Мінфіну, дозволять протягом 2015 року акумулювати до Пенсійного фонду додатково дев’ять мільярдів гривень. Окрім того, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, виступаючи в парламенті, розвінчав міфи щодо внесених змін у пенсійне законодавство.

Три неплатоспроможні банки

НБУ визнав три банки неплатоспроможними. Зокрема, серед них — «Дельта банк», «Кредитпромбанк» та «Омега банк». Про це йдеться в повідомленні прес-служби регулятора. У НБУ інформують, що 94 відсотки всіх вкладників мають внески в межах гарантованої суми 200 тисяч гривень «Дельта банку» і отримають свої вклади в повному обсязі. В НБУ зазначають, що головною причиною віднесення «Дельта банку» до категорії неплатоспроможних стало неприйняття власником банку своєчасних заходів для поліпшення фінансового стану банку та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України. Нагадаємо, у січні 2015 ці три банки віднесли до категорії проблемних через погіршення фінансового стану.

Це вся інформація, яку ми встигли для вас підготувати. Підсумують події сьогоднішнього дня наші кореспонденти у випуску о 20.30. А я прощаюся з вами до завтра. Гарного вам вечору.

Комментарии закрыты