Президент підписав закон «Маски-шоу стоп»

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками бізнесу підписав закон «Маски-шоу стоп», підготовлений Урядом і прийнятий Парламентом. Глава держави нагадав про попередню зустріч із представниками бізнесу та обговорення цього питання. Він наголосив на тому, що «влада свою обіцянку виконала».  Згідно із законом з метою забезпечення додаткових гарантій законності при проведенні обшуку встановлено обов’язкову відеофіксацію. Крім цього, передбачено право особи, у приміщенні якої проводиться обшук, користуватися правовою допомогою адвоката на будь-якій стадії його проведення. Президент також повідомив, що законом встановлено заборону вилучення електронних інформаційних систем, якщо це прямо не передбачено рішенням суду, та обов’язок сторони обвинувачення робити копії необхідної інформації.

Українці підтримають референдум щодо вступу в НАТО та ЄС, — Порошенко

Президент Петро Порошенко твердо переконаний, що український народ підтримає питання про вступ України до НАТО та членство у Євросоюзі на референдумі. Про це він заявив під час виступу в Генеральній прокуратурі, повідомляє прес-служба глави держави. За словами Порошенка, зараз вже є всі підстави вважати і вірити, що найгірше позаду – в Україні створено нову армію, яка мужньо боронить країну від зазіхань російського агресора, впроваджуються реформи, підписано і ратифіковано Угоду про асоціацію з ЄС та запроваджено безвізовий режим.

1 грудня. Річниця референдуму про незалежність

1 грудня Україна відзначає 26 річницю з дня проведення загальнонаціонального референдуму щодо проголошення незалежності. На голосування було винесено питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Текст Акту, ухвалений Верховною Радою 24 серпня того ж — 91 року, було наведено у виборчому бюлетені. У референдумі взяли участь майже  31 млн осіб ( це більше  84 % населення України), з них понад 90 % проголосувала «За». Того ж дня українці обрали свого першого президента. Ним став Леонід Кравчук. А вже 2 грудня 1991 року незалежність України визнали Польща, Угорщина і Канада, 4 грудня – Литва і Латвія, а невдовзі й інші країни.

В Україні на державному рівні відзначать 80-річчя В’ячеслава Чорновола

Президент Петро Порошенко підписав Указ №397/2017 «Про відзначення 80-річчя від дня народження В’ячеслава Чорновола». Головною метою Указу є забезпечення належної підготовки та проведення у грудні 2017 року – березні 2018 року заходів з нагоди 80-річчя від дня народження видатного українського державного та політичного діяча, Героя України В’ячеслава Чорновола.

У 2018 в портах планують ввести в експлуатацію 8 нових зернових терміналів

В наступному році в портах України планується ввести в експлуатацію 8 зернових терміналів. Про це стало відомо в рамках третього зернового форуму  в Одесі, передає «Залізничний інформаційний портал». Так з початку року майже третина ісіх експортованих вантажів в портах складають зернові — 32 млн тонн зі 109. «Надалі прогнозується зростання врожаїв, а з тим і необхідність модернізації старих і будівництва нових терміналів», зазначено в повідомленні. 8 зернових терміналів передбачається ввести в експлуатацію в 2018 р. Вони дозволять зберігати  900 тис. тонн зернових культур. При цьому переробка вантажів  в портах зросте до 82 млн тонн на рік, а ємності в портах  збільшаться  на 27 % або до 4 295 тис. тонн в рік. Загалом в Україні до 2020 р. заплановано будівництво 36 зернових терміналів та модернізація існуючих.

Сніг та піротехніка. У ДСНС області розповіли про готовність до зими

Підготовка до зими підрозділів ДСНС України в Одеській області, профілактичні роботи з населенням в зимовий період, а також проведення позапланових перевірок загальноосвітніх і соціальних об’єктів — такі питання сьогодні обговорювались у прес-центрі Odessit з представниками Державної служби з надзвичайних ситуацій області. Новорічні свята — це, в тому числі час феєрверків та піротехніки. Тому рятувальники проводять профілактичні роботи з метою нагадування дітям та дорослим правил пожежної безпеки. З початку року в Одеській області відбулося близько семи тисяч пожеж, і через використання піротехніки цифра може значно зрости.  Також представники ДСНС  нагадали про правила безпеки дорожнього руху при погіршені погодних умов. Що ж до ліквідації снігу, уся техніка готова до використання, кажуть рятувлаьники. Всього в Одеській області налічується 574 одиниць техніки, 64 з яких підвищеної прохідності.

1 грудня — день боротьби зі СНІДом

1 грудня — визнано міжнародним днем боротьби зі СНІДом, в цей день медична громадськість підводить підсумки того, що було досягнуто в пошуках панацеї і допомоги людям-носіям ВІЛ та СНІД. 1983 рік — саме тоді світ дізнався про те, що таке СНІД, а вже через 6 років інфекція стала справжньою пандемією, торкнувшись кожної країни. На жаль, саме Одеса стала першим містом на пострадянському просторі, де в 1987 році у людини виявили вірус імунодефіциту. Перший випадок застав одеських медиків зненацька. Відзначимо, що в міському центрі профілактики та боротьби з ВІЛ та СНІДом існують спеціальні «Кабінети довіри», де будь-який бажаючий зможе абсолютно безкоштовно здати швидкий тест на ВІЛ і дізнатися у фахівця все необхідне. Також, в даному центрі абсолютно безкоштовно отримують антивірусну терапію хворі на ВІЛ та СНІД одесити — це 4562 людини. Варто пам’ятати, що ВІЛ та СНІД можуть торкнутися будь-якої людини, кожен з нас знаходиться в зоні ризику не залежно від соціального статусу. Вірус може передатися під час незахищеного статевого контакту, спільному використанні шприців, переливанні крові, нанесенні татуювання не стерильним інструментом або використанні необроблених медичних інструментів. Пам’ятайте про те, що дотримання елементарних правил може захистити ваше щасливе життя. Дійсно, сучасна медицина та антиретровірусна терапія дають можливість хворим на СНІД та ВІЛ жити повним і довгим життям. Тому спеціалісти всього світу закликають пройти обстеження на ВІЛ, адже знаючи про свою хворобу, її можна успішно контролювати та обмежувати поширення

Комментарии закрыты