Новинка Ілона Маска — ракета із супутником звязку

Компанія Ілона Маска SpaceX запустила ракету Falcon 9 із супутником GovSat-1 з космодрому на мисі Канаверал у Флориді. Запуск транслювався онлайн на офіційній сторінці SpaceX в Youtube. GovSat-1 — геостаціонарний супутник зв’язку, який належить компанії LuxGovSat, спільному підприємству уряду Люксембурга і супутникового оператора SES. Супутник буде використовувати захищені військові частоти для надання телекомунікаційних послуг для військових і цивільних урядових організацій.

Пожежа в Японії: спалахнув соціальний гуртожиток

На півночі Японії сталася пожежа у гуртожитку, в якому проживають одержувачі соціальної допомоги. У результаті пожежі загинуло 11 людей, передає Associated Press. У місцевій поліції зазначили, що загиблими стали мешканці гуртожитку віком від 40 до 80 років, більшість із них були літніми. Це вісім чоловіків та трьоє жінок. Ще троє людей дістали поранення. Пожежа виникла близько опівночі в середу, 31 січня в Саппоро, головному місті на північному острові Хоккайдо. У пожежній службі зазначили, що триповерхова будівля була «досить старою». Причина пожежі встановлюється. Співробітники пожежних відомств заявили, найбільше від вогню  постраждав перший поверх будівлі, де була кухня, ванні кімнати та кілька номерів.

Нобелівська премія: претендентом став президент США

Президент США Дональд Трамп третій рік поспіль потрапляє в число кандидатів, що претендують на отримання Нобелівської премії миру, повідомляє директор норвезького Інституту дослідження проблем світу Хенріка Урдаля. Він заявив, що Трампа висунула в номінанти на премію та ж людина з таким же формулюванням, що і в 2017 році. У формулюванні сказано: «за відданість ідеології боротьби за мир шляхом застосування сили». Також досягненням Трампа у боротьбі за мир названо відродження американської стратегічної оборонної ініціативи щодо створення орбітальної надсильної зброї, яка може нейтралізувати ядерні арсенали. На думку Урдаля, американський президент гідний цієї нагороди за відданість ідеології «боротьби за мир за допомогою сили» та інші заслуги. Видання нагадує, що чотири попередні президенти США вже були лауреатами премії. Імена володарів премії будуть оголошені в жовтні 2018 року.

Децентралізація: міжнародна підтримка реформи

Не так давно урядом був принятий закон про децентралізацію країни. Децентралізація — одна з найбільш масштабних реформ, яка повинна повністю змінити систему управління і її розвиток все більше хвилює людей та владу. Тому 1 лютого відбулась спільна прес-конференція Віце-прем’єр-міністра — Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка та Спеціального посланника уряду Федеративної Республіки Німеччина з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґа Мільбрадта на тему: «Міжнародна підтримка реформи децентралізації в Україні». Спікери розповіли своє бачення досягнень та перспектив реформ децентралізації та регіональної політики в Україні, включаючи підтримку міжнародного співтовариства, яку Україна вже отримала, та яка все ще потрібна. На даний момент на території України вже об’єднано 704 громади.

 
Суди та ЗМІ:
rong>основні аспекти висвітлення роботи

У грудні минулого року, за участю представників судової системи та засобів масової інформації Одеської області та сприянням проекту «Підтримка судової реформи в Україні», було створено «Комітет взаємодії судів зі ЗМІ та громадськістю». Він діє як майданчик для постійного діалогу і обговорення різних питань, таких як використання знімальних камер у суді, доступ ЗМІ до публічної інформації, розробка інформаційно-просвітницьких програм для журналістів, тощо. Саме в рамках роботи Комітету, було організовано тренінг для представників ЗМІ «Основні аспекти висвітлення журналістами роботи суду».

 
Федерація футболу: плани розвитку спорту в Одесі

Нещодавно в Одеській міській раді відбулася прес-конференція одеської федерації футболу, під час якої було обрано нового очільника організації — Ігора Рєзніка — багатократного чемпіона України з футболу та члена федерації. Новий голова федерації наголошує на тому, що одним із ключових аспектів для розвитку федерації є допомога молоді, аби усі, неважливо від соціального становища, мали можливість займатися спортом.

Комментарии закрыты