П
арламентарі обговорюють медичну реформу 

Народні депутати цього тижня працюють у комітетах, комісіях і фракціях. Розробляють та вдосконалюють законопроекти. Серед головних — опрацювання медичної реформи, до неї народні обранці подали понад 800 поправок.

В Україні стартувала пенсійна реформа

8 жовтня Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», який 3 жовтня ухвалила Верховна Рада України. І в середу, 11 жовтня, в Україні стартувала пенсійна реформа. Відтепер мінімальна пенсія становитиме 1452 грн – за наявності достатнього стажу. Очікується, що до 25 жовтня майже 9 млн пенсіонерів отримають додаткові гроші від 1 жовтня. Зміни торкнуться і тих пенсіонерів, що працюють, — їм платитимуть 100% пенсії. Страховий стаж становить 15 років, щоправда тепер його можна докупити: рік коштуватиме майже 17 тисяч грн. А з наступного року будуть скасовані спеціальні пенсії – для держслужбовців, суддів та науковців; їх переведуть на загальну систему нарахування. А право на призначення пенсії за вислугу років збережеться лише для військовослужбовців та силовиків.

Скептицизм Брюсселю: претензії Угорщини щодо українського закону

Офіційний Брюссель скептично сприйняв ідею Угорщини щодо перегляду Угоди про асоціацію ЄС-Україна через Закон про освіту. Там повідомили, що запит угорської влади на розгляд питання про закон про освіту в Україні був прийнятий, але до цієї ідеї ставляться з обережністю. А за тиждень, 16 жовтня, це питання обговорюватиметься на засіданні Міністрів закордонних справ країн Європейського союзу. Сама зустріч глав зовнішньополітичних відомств пройде в Люксембурзі. Як зазначають самі дипломати, змін в угоді, скоріш за все, не буде, адже цей документ був давно підписаний і ратифікований всіма державами Євросоюзу, серед яких була і Угорщина. Через це міжнародний документ такого масштабу переглянути не можливо. Нагадаємо, що влади Угорщини та Румунії розкритикували Україну через прийняття Закону про освіту. При цьому угорська влада наголосила, що має намір блокувати євроінтеграцію України на всіх міжнародних майданчиках.

Курс валют: що думають одесити

Курс валют та зростання ціни на долар — питання, які вже декілька років не дають спокою українцям. Адже від підвищення вартості валют залежить не тільки зарплати, а й ціни на продукти, комунальні послуги і так далі…  Отож, що думають одесити стосовно курсу валют, тенденцій зростання долару та знецінення гривні, а також чи очікують вони чергового зростання в наступному 2018 році — дивіться далі.

 

Комментарии закрыты