Погоджувальна Рада: як парламентарі працюватимуть цього тижня

Нинішнього пленарного тижня Верховна Рада України розгляне блок питань з аграрної політики, проект Державного бюджету 2018 у першому читанні, законопроект про державні символи, проекти документів щодо ратифікації міждержавних і міжурядових угод, пакет законопроектів, які готує Комітет з питань транспорту. Про це повідомив Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкриваючи в понеділок засідання погоджувальної ради. На середу — традиційно заплановано ратифікації, які не встигли розглянути минулого тижня. У четвер, за словами Парубія, робота розпочнеться з розгляду законопроекту про державні символи України, які б впорядкували використання прапора, тризуба і усіх наших державних символів. «Проект закону комплексний, над ним працював профільний Комітет», — зазначив він. Голова Парламенту повідомив, що до порядку денного буде включено проект закону, який стосується реформи Парламенту, зокрема — співвідношення кількості парламентських комітетів і міністерств.

Рівень безробіття в Одесі найнижчий в Україні

В  Одесі зберігається найнижчий рівень офіційного безробіття в країні. Про це на апаратній нараді в мерії повідомила директор Департаменту праці та соціальної політики Олена Китайська. За її словами, 1847 безробітних — це ті люди, які перебувають на обліку в центрі зайнятості. Цей показник на 11% менше в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року – тоді ця цифра склала 2085.

Результати теплопостачання в Одесі станом на сьогоднішній день

На апаратному засіданні в мерії говорили про опалювальний сезон. Доповідав директор департаменту міського господарства Олександр Козловський. За його словами, будинки в місті, які обслуговуються котельними Теплопостачання міста Одеси, вже мають гарячі батареї, окрім локальних проблем. А ось у центрі міста поки що є проблеми. Також Олександр Козловський додав, що продовжуються роботи з запуску енергетичного котла ПАТ «Одеська ТЕЦ». Перший віце-мер Анатолій Орловський підтвердив дуже великий обсяг робіт виконаний підрозділами і заявив, що вперше за всі роки незалежної України наразі змінюють комплексні тепломагістралі по вулицях Одеси.

Будинок «Слово» — документальна стрічка

12 листопада в кінотеатрі Планета Кіно на Таїрова пройшов прем’єрний показ документальної стрічки «Будинок «Слово»», яка присвячена долі покоління «розстріляного відродження».  Показ відбувся за участі режисера фільму Тараса Томенка: він представив фільм та відповів на запитання глядачів після перегляду. Стрічка розказує про один з найбільших злочинів радянської влади – знищення потужного мистецького руху, що виник в 20-30- х роках в Харкові. В 66-ти квартирах будинку з назвою «Слово» жили найвідоміші митці української культури – письменники, поети, художники, режисери. Спеціально зібрану в одному місці інтелігенцію протягом кількох наступних років репресовано, розстріляно чи перероблено у співців партії. Світова прем’єра «Будинку «Слово»» пройшла в рамках 33-го Варшавського кінофестивалю, де стрічка була представлена в конкурсній програмі та претендувала на звання найкращого документального фільму. 9 листопада «Будинок «Слово»» вийшов у прокат на кіноекрани України, в Одесі його покази проходять в кінотеатрах Планета кіно та в Агорі Гиппокампус.

Крах переговорів ЄС-Великобританія

Про можливий крах переговорів з Великобританією щодо Brexit 13 листопада повідомив головний парламентар Європейського союзу Мішель Барньє. «Це не мій вибір, але це можливо. Кожна людина повинна планувати цей варіант, як держави члени, так і представники бізнесу. Ми теж готуємося до цього технічно», — підкреслив Барньє, обговорюючи ймовірність розвалу переговорів. В свою чергу Девід Девіс — міністр з виходу Великобританії зі складу ЄС — сказав, що прийшов час обом сторонам працювати над пошуком рішень. Девіс наполягає на тому, що прогрес йде в усіх напрямках, і що переговори звузилися до декількох невирішених, хоча і важливих питань. У відповідь на заклик прояснити позицію країни щодо своїх фінансових зобов’язань перед ЄС, він зазначив, що Великобританії не потрібно вказувати цифру для фінансового розрахунку, перш ніж вона зможе перейти до переговорів про майбутні торговельні відносини. «Британські платники податків не хочуть, щоб я просто прийшов і просто віддав мільярди фунтів», — сказав Девід Девіс.

Робота Єврокомісії: боротьба з фейковими новинами

У понеділок, 13 листопада, Європейська комісія розпочала громадське обговорення теми фейкових новин. До того ж утворено «експертну групу високого рівня», до якої увійдуть науковці, онлайн-платформи, ЗМІ та громадські організації. Про це повідомляє прес-служба Єврокомісії. «Ми живемо в еру, коли потік інформації та дезінформації став майже непереборним. Тому ми повинні дати нашим громадянам засоби відрізняти фейкові новини, збільшити довіру онлайн та упорядковувати інформацію, яку вони отримують», — наголосив віце-президент Єврокомісії Франс Тіммерманс. «Ми повинні знайти збалансований підхід між свободою слова, плюралізмом ЗМІ та правом громадян на доступ до різнобічної та надійної інформації», — наголосив у свою чергу єврокомісар з питань єдиного цифрового ринку Андрус Ансіп. Наразі експерти можуть подавати свої заявки на участь у цій групі високого рівня. Результатом обговорення теми боротьби з дезінформацією мають стати можливі заходи з покращення доступу до надійної та точної інформації.

Санкції щодо Венесуели. Ембарго на поставки зброї

Рада Європейського Союзу у закордонних справах вирішила запровадити санкції щодо Венесуели у понеділок, 13 листопада. Зокрема, ЄС запроваджує ембарго на поставки зброї до латиноамериканської країни, а також на інші імпортні товари, «які можуть бути використані для внутрішніх репресій». Міністри закордонних справ країн ЄС вже визначили правові рамки для заборони на здійснення поїздок та замороження активів, які можуть бути запроваджені стосовно чиновників у Венесуелі, відповідальних за порушення прав людини та демонстрацію неповаги до демократичних принципів. У Раді ЄС наголошують, що обмежувальні заходи можуть бути скасовані у випадку, якщо ситуація у Венесуелі покращиться, зокрема, якщо в країні будуть звільнені політичні в’язні, відбудуться переговори між владою і опозицією, а також спостерігатимуться зрушення у повазі Каракасом демократичних інституцій.

Комментарии закрыты