Мовна стаття: Кабмін пропонує почекати до 2023 року

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді відкласти імплементацію «мовної статті» до 2023 року. За словами міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, дану зміну необхідно прийняти для реалізації пропозицій Венеціанської комісії. Також, це допоможе дітям зі шкіл національних меншин м’якше увійти в освітній процес українською мовою. Відзначимо, що в своєму виступі Гриневич особливу увагу приділила претензіям з боку Угорщини, яка минулого року зобов’язалась блокувати усі ініціативи України в ЄС.

Одеса та Україна: євроінтеграційний економічний поступ

Три роки шляху до єдиного європейського економічного простору у цифрах та діаграмах. 14 лютого в інформаційному агентстві «Контекст Причорномор’я» презентували дослідження з індексу євроінтеграційного економічного поступу в Україні за 2014-2016 роки. Сам індекс складається з двох частин.

Подорожувати стане дорожче: Укрзалізниця підвищить ціни на квитки

Упродовж  2018 року «Укрзалізниця» планує двічі підвищити ціни на квитки. Перше підвищення буде в квітні, друге – в третьому або четвертому кварталі року. Спочатку підвищать на 10 – 12%, пізніше – знову на стільки ж. Отримані гроші підуть на спеціальний інвестиційний рахунок, який буде забезпечувати підвищення якості пасажирських перевезень. За словами очільника відомства Євгена Кравцова, підвищення пов’язане з тим, що автобусні перевезення, які не такі комфортні, коштують дорожче. Також він додав, що в планах цього року – дерегуляція не соціальних перевезень. Це, зокрема, стосується перевезення в СВ і Інтерсіті +. «Тут ми не виконуємо соціальну функцію, оскільки квитки там не дешеві, і у нас повинна бути можливість встановлювати ціну самостійно, в залежності від дня тижня, пори року, часу продажу, наповнюваності. Зараз у нас є коридор підвищення ціни відповідно до інструкцій по тарифу», – пояснив Кравцов.

Новітні технології: нова лабораторія для студентів ОНАХТ

Підготовка студентів та виховання майбутніх професіоналів своєї справи – це не тільки кваліфіковані педагоги, а й рівень матеріально-технічної бази навчального закладу. Одеська національна академія харчових технологій підтримує стрімкий науковий процес і намагається за всіма критеріями відповідати науковим трендам. Яскравий приклад  тому — 13 лютого академія отримала новітній прилад на основі якого буде створено нову лабораторію для студентів. Більш докладніше, далі в сюжеті

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован