Президент підписав закон «Про дипломатичну службу»

Президент Петро Порошенко під час урочистого заходу в Міністрестві закордонних справ підписав Закон «Про дипломатичну службу». Про це повідомляє прес-служба глави держави. Президент підкреслив, що новий Закон: «Робить дипломатичну службу передовою, ефективною, а головне, озброєною, захищеною і європейською. Тому, що базується на всіх принципах, які були закладені в Угоді про асоціацію». Верховна Рада проголосувала за закон у другому читанні 5 квітня. 4 травня Порошенко не підписав нову редакцію закону й відправив його на доопрацювання. 7 червня парламент повторно підтримав документ. У своїх пропозиціях Порошенко підкреслив, що Конституція України вичерпно визначила повноваження Верховної Ради і  не передбачає для парламенту жодних повноважень з обрання, призначення, затвердження або надання згоди на призначення на посади послів, представника України при міжнародній організації, глави місії України при міжнародній організації. Крім того, документ запроваджує посаду державного секретаря МЗС і встановлює не тільки дипломатичні ранги, а й категорії дипломатичних посад.

До Одеси є інтерес, у міста хороша репутація, — посол Фінляндії

Одеса продовжує розширювати свої міжнародні зв’язки не лише з Центральною, а й з Північною Європою. 15 червня до мерії прибув надзвичайний і уповноважений посол Фінляндської Республіки в Україні — пан Юха Віртанен. Під час зустрічі в міській раді, сторони обговорили можливості майбутньої співпраці. Пан посол відгукнувся про Одесу в позитивному ключі і сказав що тут панує морська атмосфера, якої звісно немає в інших містах України. Посол Юха Віртанен зазначив, що з огляду на багатокультурність міста біля Чорного моря, в майбутньому варто чекати розвитку відносин в сфері туризму. Також, відзначимо, що Одеса підтримує дружні відносини з Фінляндією протягом багатьох років. У нашого міста навіть є Фінський побратим, котрий називається Оулу. Договір про дружні відносини був підписаний ще в 1957 році.

В Механіко-технологічному коледжі відкрили сучасну лабораторію

В Механіко-технологічному коледжі Одеської національної академії харчових технологій 14 червня відбулось офіційне відкриття лабораторії товарознавства та зберігання зерна. Сучасна лабораторія створена в учбовому закладі за участю ПАТ «Укрелеваторпром» — відомого підприємства, на якому сьогодні працюють випускники академії та її Механіко-технологічного коледжу. Червону стрічку на відкритті нової лабораторії перерізали ректор ОНАХТ Богдан Єгоров та генеральний директор «Укрелеваторпрому» Іван Буценко.

У ведмедів в Одеському зоопарку новий вольєр

Раніше вся домівка ведмедів Одеського зоопарку — і вольєр, і берлоги — займала близько 60 квадратних метрів. Але 15 червня тварини урочисто відсвяткували новосілля: тепер лише площа для прогулянок у них займає 400 квадратних метрів. Про події з маленького свята та враження маленьких одеситів — дізнаємось просто зараз.

Комментарии закрыты