В Одесі з’явиться центр реабілітації для особливих дітей 

Уже кілька років в Україні впроваджується інклюзивна освіта. Всього в нашій країні живе до 700 тисяч дітей з порушеннями психофізичного розвитку — однак тільки 10% з них в 2017 році змогли відвідувати звичайні класи. Саме для цього, Кабінет міністрів видав постанову про відкриття по країні інклюзивних-ресурсних центрів, у яких з особливими дітьми проводитимуть роботу, щоб вони могли отримувати освіту з усіма і швидко адаптуватися в школі. Про створення першого такого центру в Одесі — наш наступний сюжет.

Рада врегулювала управління майновими правами у сфері авторського права

Парламент підтримав у другому читанні законопроект №7466 «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і суміжних прав». За документ проголосували 246 депутатів Ради.  «Проект акта розроблено з метою реформування системи колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав та запобігання незаконній діяльності організацій колективного управління», — наголошується в пояснювальній записці.  Зокрема, в документі визначається процедура акредитації організацій колективного управління.  Так, зараз в Україні здійснюють діяльність 19 організацій колективного управління, які збирають, розподіляють і виплачують винагороду за використання об’єктів авторського права і суміжних прав.

Курт Волкер зустрівся з Сергієм Наєвим на Донбасі

Командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв зустрівся на Донбасі зі спецпредставником США в справах України Куртом Волкером. Про це повідомляє прес-центр Операції об’єднаних сил. Поблизу лінії розмежування Командувач ОС ознайомить високого гостя з військовою та гуманітарною складовими операції. Сторони обговорять безпекову ситуацію на Донбасі та обміняються думками щодо шляхів мирного врегулювання конфлікту, зазначено в повідомленні.  З початку проведення операції Об’єднаних сил це перша зустріч Командувача зі спецпредставником державного департаменту США. Який 14 травня прибув на Донбас.

Нові принципи медустанов первинної ланки

В Україні з 1 липня на нові принципи фінансування перейдуть приблизно 15-20% медустанов первинної допомоги. Про це в інтерв’ю виданню РБК-Україна заявив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк. За його словами, для того, щоб підписувати договори, Національній службі здоров’я необхідно приблизно десять — п’ятнадцять працівників. Він відзначив, що не обов’язково людей приймати на роботу виключно на підставі результатів конкурсу. Головне, щоб на договорі між Службою та медустановою стояв підпис керівника цієї медустанови. Тому, щоб стартувати з липня, невеликий штат Служби не стане стримуючим фактором, зазначив Ковтонюк.

Додаткові поїзди на Трійцю

Укрзалізниця вже призначила 13 додаткових поїздів, а також додаткові рейси для графікових поїздів на Трійцю. Про це повідомляє Залізничний інформаційний портал. Таким чином створено понад 40 тисяч додаткових місць. У тому числі курсуватиме потяг № 272/271 Одеса — Харків. Він курсуватиме 24, 26 та 28 травня до Харкова,  25, 27 та 29 травня – до Одеси. Відправлення з Одеси о 16:00 та прибуття до Харкова о 08:00, у зворотному напрямку відправлення о 16:13 та прибуття о 09:03. Окрім цього, додаткові рейси виконуватиме поїзд № 92 Костянтинівка – Одеса: 25, 27, 29 травня та зворотно 24, 26, 28 та 30 травня. Відправлення з Костянтинівки о 15:30, прибуття до Одеси о 08:07. З Одеси поїзд вирушить о 13:28 та прибуде до Костянтинівки о 05:40.

Зустріч на високому рівні двох Корей

Про це  повідомляє DW з посиланням на південнокорейське міністерство об’єднання. «Зустріч пройде в прикордонному селі Пханмунджом, де 27 квітня пройшов історичний саміт лідерів двох держав. Делегації Пхеньяна і Сеула планують обговорити імплементацію досягнутих раніше домовленостей, зокрема, про повне ядерне роззброєння на Корейському півострові», — йдеться в повідомленні. КНДР на переговорах представлять 29 делегатів на чолі з головою Комітету з мирного возз’єднання країни Рі Сон Гвоном. Південнокорейську делегацію з п’яти представників очолить міністр об’єднання Чьо Мьон Гьон. Як зазначається, Сеул і Пхеньян продовжують робити кроки зі зближення.

Відповідальність за трагедію на кордоні Сектора Газа

На кордоні сектора Газа загинули майже 60 осіб — учасників протестів — і понад двох з половиною тисяч постраждали в зіткненнях з ізраїльською армією. Прем’єр-міністр Ізраїлю назвав дії військових самозахистом від радикального угруповання ХАМАС.  Проект резолюції із засудженням того, що відбувається і вимогою незалежного розслідування зіткнень, запропонований Кувейтом, був заблокований американським постпредом при ООН. На думку Білого Дому, відповідальність лежить не на Ізраїлі. Офіційний представник американської адміністрації Радж Шах заявив, що «Відповідальність за трагічну загибель людей несе Хамас, оскільки насильство цинічно спровокували бойовики палестинського угруповання, а в Ізраїлі є невід’ємне право на самозахист». Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ Федеріка Могеріні заявила, що ЄС очікує від усіх сторін конфлікту стриманості, щоб уникнути подальшої ескалації, яка може привести до ще більшого кровопролиття, і як наслідок, до нових людських жертв.

Комментарии закрыты