Пожежна безпека: проведення перевірок

15 січня пройшла перша апаратна нарада Одеської міської ради у 2018 році. Першим питанням порядку денного стали результати проведення перевірок з питань дотримання в комунальних підприємствах освіти, охорони здоров’я, спорту, культури, соціальної політики правил пожежної безпеки. Для виконання даного доручення Одеського міського голови була створена робоча група, яка перевірила 405 об’єктів з 409, що були визначені.

2017-2018: бюджет міста

Під час апаратної наради обговорювали і бюджет міста — як на 2017, так і на 2018 роки. Зокрема, говорили про проблему освоєння коштів бюджету розвитку. Так в першому кварталі 2017 року освоєння від річної цифри бюджету розвитку склало лише 6.3%, а основне навантаження — більше 40% — припало на четвертий квартал. Після оголошення такої статистики, перший заступник Одеського міського голови Анатолій Орловський закликав цьогоріч діяти більш активно.

Новощіпний ряд: продовження робіт

Про поточний стан Новощіпного ряду та план робіт на цьому об’єкті протягом 2018 року говорили на апаратній нараді. Як було зазначено, робота на цій території комплексна — а тому до неї будуть залучені кілька департаментів Одеської міської ради.

Папа в Чилі: католицькі церкви зазнали нападів вандалів

 Папа римський Франциск починає своє турне по Латинській Америці, передає Євроньюз. У понеділок понтифіка чекають в Чилі. Напередодні його візиту в Сантьяго невідомі зловмисники скоїли серію нападів на католицькі церкви. Вони залишили написи, що критикують витрати на візит Папи і погрози на його адресу. Це викликало обурення віруючих. На тлі скандалу навколо священиків-педофілів число ревних католиків в Чилі різко скоротилося. Зараз вони становлять 45% населення проти 74% в 1995 році. Болючою залишається і тема корінних народів. З Чилі папа Франциск відправиться в Перу. Тут його візит також став приводом для протестів, в основі яких лежить невдоволення, викликане економічною кризою і корупцією. Передбачається, що справою рук протестуючих була і пожежа, що охопила 37-метрову статую Ісуса Христа в столиці Лімі.

 
Трамп і расизм: проблеми міграції в  країнах Гаїті та Африки

 Президент США Дональд Трамп заперечує звинувачення в расизмі, що з’явилися в ЗМІ поряд з повідомленнями про його неприємні висловлюваннях про країни третього світу. «Ні, ні, я не расист! Я найменше схильний до расизму з усіх людей, у яких ви коли-небудь брали інтерв’ю», — сказав Трамп в неділю у Флориді, відповідаючи на питання журналіста. За даними американських ЗМІ, обговорюючи в Білому домі у вівторок з конгресменами проблеми міграції, президент назвав Гаїті і країни Африки «брудними дірами». Це викликало обурення африканських країн і протести в США, а в ООН назвали слова глави Білого дому «расистськими які підбурюють до ксенофобії». Сам Трамп заявив, що не вимовляв їх. Але сенатор-демократ Дік Дурбін наголошує на тому, що саме так відповів йому президент, коли говорив про іммігрантів з Гаїті.

 
Новий етап: Сеул і Пхеньян почали переговори

 У прикордонному пункті Пханмунджом почалися міжкорейські переговори з питання візиту артистів з Північної Кореї на Олімпійські ігри в Пхенчхан.  Про це повідомили в міністерстві об’єднання Республіки Корея.  Поки немає точної інформації про те, яких артистів планує відправити КНДР в Пхенчхан.  Деякі південнокорейських ЗМІ припустили, що мова може йти про жіночий ансамбль «Моранбон», який в пресі називають «північнокорейськими Spice Girls. Раніше Сеул і Пхеньян домовилися про участь північнокорейських спортсменів в Олімпіаді в Пхенчхан.  А в Сеулі навіть заявили про можливість призупинити дію ряду санкцій на час Ігор.  Крім того, повідомлялося, що КНДР збирається відправити на Ігри високопоставлену делегацію представників національного олімпійського комітету, артистів, журналістів та вболівальників.

Вибори в Чехії: другий тур та тиск з боку РФ

Ще одна європейська країна обирає собі очільника. 12-13 січня у Чехії пройшов перший тур президентських виборів, за два тижні очікується другий. Чеські вибори цікаві своєю процедурою: вони проводяться протягом двох днів, п’ятниці та суботи. В перший день дільниці працюють з 14.00 до 22.00, а наступного дня — з 8.00 до 14.00. До того ж цього разу президентські вибори в Чехії представляють для України особливу важливість. Адже в другому турі змагатися за посаду президента будуть проросійський та проєвропейський кандидати.

Новорічні свята: як святкували Новий рік одесити

 Новорічні свята майже добігли кінця, усі приступили до роботи та навчання, однак враження від зустрічі Нового року ще не полишають городян. Місто сяє святковими прикрасами та вогнями, наряджені ялинки не дають забути про новорічні дива, а морозна погода на вулицях нагадує, що зима триває. Як Одеса зустріла Новий 2018 рік, що відбувалося в новорічну ніч у центрі міста та які враження лишилися в одеситів від зустрічі Нового року — розповідають самі городяни.

Комментарии закрыты