Скасування саміту: КНДР незадоволена Вашингтоном

КНДР загрожує скасуванням саміту з США, пояснюючи своє невдоволення початком американо-південнокорейських маневрів, називаючи їх «провокаційною військовою метушнею». Новий раунд міжкорейських переговорів в Пханмунджомі, призначений на середу, не відбувся саме з цієї причини.  Державний департамент на це заявив, що Кім Чен Ин неодноразово підкреслював, що розуміє всю важливість спільних навчань США і Південної Кореї — про це повідомила офіційний представник американського зовнішньополітичного відомства Хізер Нойерт.  Вона підкреслила, що ніяких повідомлень з боку Пхеньяна, що стосуються планованого на 12 червня саміту, який повинен пройти в Сінгапурі, отримано не було.  Пхеньян також незадоволений вимогою повної відмови від ядерної програми в якості однієї з умов зустрічі двох лідерів.

Відтермінування санкцій: Німеччина прагне домогтися винятків щодо РФ

Німеччина намагається переконати США відтермінувати запровадження нових санкцій проти деяких російських компаній і прагне домогтися винятків щодо деяких обмежень. Про це заявив під час візиту до Москви міністр економіки Німеччини Петер Альтмаєр, передає DW. «Мені було важливо поговорити з представниками німецької економіки. Багато як середніх, так і великих компаній працюють у Росії, створюють робочі місця, роблять тут бізнес. Від нас залежить, як захистити їх від негативного впливу нових американських санкцій щодо Росії», — сказав він. З цього питання переговори йдуть у двох напрямках, пояснив міністр. І зараз йдеться про те, як «відкрити нові можливості для співпраці: у галузі середнього бізнесу, який в Росії розвинений значно менше, ніж в Німеччині, у галузі навчання, у сфері екології та енергетики, щодо пілотних проектів». Глава німецького Мінекономіки також взяв участь в підготовці зустрічі канцлерки Німеччини Ангели Меркель і президента Росії Володимира Путіна, яка має відбутися 18 травня в Сочі.

Вшанування в Одесі: день пам’яті жертв політичних репресій

Щорічно у третю неділю травня Україна відзначає день пам’яті жертв політичних репресій. Політичні репресії в Радянській часи почалися одразу після Жовтневої революції 1917 року. При цьому жертвами репресій ставали не тільки активні політичні противники більшовиків, а й люди, які просто виражали незгоду з їх політикою.  Репресії проводилися також за соціальною ознакою, проти колишніх поліцейських, жандармів, чиновників царського уряду, священиків, а також колишніх поміщиків і підприємців. Тому 16 травня етнографи та історики закликали одеситів вшанувати жертв політичних репресій у неділю — 20 травня о 10 годині на другому християнському  кладовищі, біля могили, в якій поховані останки розстріляних в Одесі в роки сталінських репресій.

День Європи: Одеса святкує з 19 по 21 травня

День Європи українці відзначатимуть вже в цю суботу, 19 травня. В Одесі ж він розтягнеться  аж на три дні і задіє представників дипломатичних місій і національних меншин.

Премія Бабеля: довгий список номінантів 2018

15 травня був оголошений довгий список домінантів 2018 року Одеської міжнародної літературної Премії імені Ісака Бабеля. Це вже другий сезон конкурсу на краще оповідання чи новелу російською мовою. З 390 учасників з 26 країн світу компетентне журі обрало 92-х авторів. Їх імена зачитав на прес-конференції в клубі одеситів голова журі  Премії, письменник Андрій Дмитрієв.

Комментарии закрыты