Греція і Македонія: підписання історичної угоди

Греція і Македонія у неділю підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія. Про це повідомляє Protothema. Угода відкриває шлях вступу до НАТО та ЄС для колишньої югославської республіки і покладе край 27-річній суперечці між двома країнами. Угоду підписали міністри закордонних справ двох країн. Церемонія відбулася в грецькому регіоні Преспес, який межує з Македонією та Албанією. У церемонії взяли участь грецький прем’єр Алексіс Ципрас та його македонський колега Зоран Заєв разом із посередником ООН Метью Німецем та європейськими чиновниками. «Ми наважилися, тому що ми хочемо успіхів, македонських успіхів. Ми обрали шлях до майбутнього. Тому ми приїхали сюди сьогодні. Нехай Преспес стане початком шляху до нашого європейського майбутнього», — написав Заєв у Twitter. Слід зазначити, що у Македонії восени ще відбудеться референдум щодо нової назви.

Допомога біженцям: Німеччина хоче змінити умови

Глава МВС Німеччини Горст Зеегофер планує досягти майже повної відміни грошової допомоги для шукачів притулку. Про це повідомляє Deutsche Welle. План щодо біженців, розроблений Зеегофером, передбачає різке скорочення розмірів виплат біженцям. Голова Християнсько-соціального союзу пропонує майже повністю замінити допомоги негрошовими видами соціальної допомоги. Крім того, міністр внутрішніх справ Німеччини має намір продовжити з 15 до 36 місяців період, протягом якого шукачі притулку отримують базову допомогу, перш ніж виплати піднімаються до рівня звичайних соціальних допомог. Як зазначається, ці два пункти не знайдуть підтримки Соціал-демократичної партії Німеччини, що входить в правлячу коаліцію. У січні, коли прем’єр-міністр Баварії Маркус Зьодер представив схожий план, соціал-демократи заявили про «знущання» над біженцями. Генеральний план з політики відносно біженців, розроблений Зеегофером, містить 63 пункти. Глава МВС Німеччини 19 червня представить його федеральному уряду.

Інвестиції в Крим: рада ЄС продовжила заборону

Рада ЄС вирішила продовжити на рік заборону на інвестиції в окупований Крим. Про це йдеться у повідомленні Ради ЄС.  В ЄС також нагадали про свою тверду прихильність суверенітету та територіальній цілісності України. «Через чотири роки після незаконної анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією ЄС знову підтвердив, що не визнає та продовжує засуджувати це порушення міжнародного права» — йдеться у повідомленні. Санкції ЄС включають заборону на імпорт до ЄС товарів з Криму і Севастополя; інвестиції в Крим чи Севастополь; туристичні послуги в Криму та Севастополі, зокрема, європейські круїзні лайнери не можуть заходити в кримські порти; експорт певних товарів та технологій до Криму, зокрема, у сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики.

«Хочу до Одеси»: у місті стартує фестиваль фестивалів

22 червня в Одесі стартує фестиваль фестивалів «Хочу ДО Одеси», який об’єднує в собі більше десяти фестивалів різний напрямків. Як розповіла під час апаратної наради, 18 червня,  директор департаменту культури та туризму Тетяна Маркова, планується, що на фестиваль фестивалів «Хочу ДО Одеси» приїдуть не тільки гості з України, а й з-за кордону, оскільки в цьому році вперше реклама про захід розміщена і в європейських містах.  Основними майданчиками фестивалю залишаються площа біля Дюка, вулиця Дерибасівська, Міський сад, Думська площа і одеські пляжі.  Стартує захід 22 червня.  У цей день розпочнеться фестиваль молоді, який триватиме два дні.  З 22 по 23 червня проходитиме Всеукраїнський фестиваль юних бандуристів «Чарiвна бандура».  З 24 по 30 червня другий раз В Одесі буде проходити міжнародний конкурс «Miss Tourism International».  За словами Тетяни Маркової, велика кількість проектів планують проводити open-air безкоштовно, щоб  якомога більше одеситів і гостей міста змогли побувати на цих заходах.

Громадський бюджет: реалізація проектів у місті

Із 15 проектів, що знаходяться на реалізації, готовий лише один! Так, станом на сьогодні з 99 мільйонів гривень, що виділено на фінансування 22 проектів «Громадського бюджету» на їхню реалізацію витрачено трохи більше 4,5  мільйонів – про це  сьогодні під час апаратної наради повідомила віце-мер Світлана Бедрега. Але, за словами чиновниці, на різних стадіях реалізації знаходяться 15 проектів, проте готовий лише один – «Здорові діти – здорова нація», що передбачає ремонт стадіону біля школи №41. «Його почали реалізовувати ще у минулому році, тому наразі він майже готовий», — зауважила Світлана Бедрега. Більшість інших проектів знаходиться на рівні оформлення проектної документації – отримання експертної оцінки. У той же час сім проектів буксують – чиновник доповіла, що ніякої діяльності по них не ведеться. Нагадаємо, одеська мерія виділила майже 100 мільйонів гривень для реалізації 22 проектів Громадського бюджету.

Конкурс скрипалів i всеукраїнський конкурс молодих скрипалів

Перший Всеукраїнський конкурс молодих скрипалів пам’яті Давида Ойстраха пройшов в Одесі. Проект здійснили Одеська національна музична академія імені Антоніни Нежданової і благодійний фонд імені Еміля Гілельса. У конкурсі молодих скрипалів брали участь вихованці дитячих музичних шкіл, спеціалізованих дитячих музичних шкіл-інтернатів і музичних училищ з усієї України.

 

Комментарии закрыты