КНДР готова до удару по США, — глава ЦРУ

Глава ЦРУ Майк Помпео попередив, що розробки в області ядерної зброї в КНДР досягли тієї стадії, щоб завдати ядерного удару по США. Він наголосив, що вже зараз «Америці слід задуматися над останнім кроком». При цьому глава ЦРУ не назвав термінів готовності Пхеньяна до удару по США і їх союзникам уточнивши, що зараз ядерні можливості КНДР набагато досконаліше, ніж п’ять років тому, і будуть ще досконаліше через п’ять місяців. Ми нагадаємо, що КНДР розкритикували навчання США і Південної Кореї біля берегів Корейського півострова. Відтепер Сполучені Штати Америки повинні бути готові до «неймовірного удару в найнесподіваніший момент». Про це йдеться в заяві Північної Кореї. «Вороги повинні знати, що найжорсткіші контрзаходи в корейському стилі повністю готові до того, щоб одним-єдиним ударом розвіяти ціль, як дим. Що ще гірше, США притягли прямо під наш ніс цілі, які ми визначили як головні», — йдеться в заяві. В КНДР відзначали, що не зацікавлені в налагодженні дипломатичного діалогу з США. Також, Північна Корея направила лист до Австралії, в якому закликала країни дистанціюватись від Сполучених Штатів.

Нові правила прийому біженців узгоджені комітетом ЄС

Комітет з питань внутрішніх справ Європарламенту проголосував за автоматичну систему розподілу біженців, яка основана на певних фіксованих критеріях. Кількість мігрантів, які повинна прийняти та чи інша країна в ЄС, тепер буде прямо залежати від чисельності власного населення і економічних показників держави. Таким чином Європарламент виступив за відмову від чинної зараз Дублінської угоди. У ній йдеться, що питання про надання притулку повинні розглядати імміграційні служби тієї держави, де мігрант вперше сам подав заяву про притулок або вперше ступив на землю ЄС. Саме через такий регламент, основний потік біженців припав на Італію та Грецію. Зараз проти автоматичного розподілу біженців виступають Угорщина і Чехія, які взагалі відмовляються приймати біженців до себе.

Гройсман: переговори з МВФ щодо ціни на газ тривають

Переговори між Кабінетом міністрів та Міжнародним валютним фондом щодо ціни на газ наразі продовжуються. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман: «По-перше ми в діалозі з Міжнароднимв валютним фондом. Наше завдання полягає в тому, щоби на майбутнє формулу формування цін на газ всередині країни зробити справедливою. Та формула, яка сьогодні є, вона ще не запроваджувалась в перерахунок. І тому ми вважаємо, що вона потребує доопрацювання. Ведемо технічну роботу на рівні технічних фахівців»

Особливі умови імплементації закону «Про освіту»

Про особливий порядок імплементації мовних норм українського закону «Про освіту» домовилися Україна і Угорщина. Про це міністр освіти і науки Лілія Гриневич повідомила в ході спільного брифінгу з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним і міністром людських ресурсів Угорщини Золтаном Балога, передають «Українські новини». «Україна дотримується своїх міжнародних зобов’язань, в тому числі двосторонніх угод з Угорщиною, щодо того, що представники меншин в наших країнах можуть навчатися рідною мовою на всіх етапах навчання», — сказала вона, зачитуючи спільну заяву сторін. Крім того, сторони домовилися, що Україна до висновків Венеціанської комісії » згідно із законом про освіту не буде здійснювати односторонніх кроків по зміні процесу навчання в угорських школах

Фестиваль культури мов іврит та їдиш пройде в Одесі

Одеса — багатонаціональне місто і єврейська культура займає в ньому своє, особливе місце. Протягом цілого тижня, з 22 по 29 жовтня в Одесі триватиме Фестиваль культури мов іврит та їдиш, які в певній мірі все ж таки присутні в нашій мові.

Світлана Боєва, директор Департаменту міжнародних зв’язків ОМР

Одесса — город многонациональный. И еврейский народ, он внес настолько большую лепту в развитие нашего языка, кухни и вообще сознания, что мы, наверное, каждый из нас, пользуясь нашей обыденной речью, по несколько раз в день повторяют слова из этих двух языков, о которых мы сейчас говорим, фестиваль которых мы будем проводить, даже не отдавая себе в этом отчета. Поэтому каждый из нас в какой-то степени знает немножечко и один, и другой язык. Может, просто немножечко нам нужно открыть эти тайны. Я рассчитываю, что я тоже узнаю много нового. для меня это очень интересно, постараюсь найти для себя побольше мероприятий, на которые могу пойти.

В програмі фестивалю передбачено багато заходів дозвілля для всієї родини — лекції, квести, виставки та фотовиставки, інтелектуальні шоу, концерти і навіть вечірні вистави. Фестиваль зокрема присвячений особистості, яка колись зв’язала між собою іврит та їдиш — Менделе Мойхер-Сфориму.

Ілона Хільковська, Перший секретар Посольства країни Ізраїль в Україні

Это урожденный Соломон Моисеевич Абрамович, который большую часть своей жизни провел в Одессе. Основал здесь школу, писал на иврите, писал на идише, он модернизировал иврит. И, в принципе, мы его считаем дедушкой современного иврита. Основными мероприятиями фестиваля являются научная конференция, посвященная столетию со дня смерти Менделе Мойхер-Сфорима. Также открытие памятника Менделе Мойхер-Сфорима после реконструкции. И 23 октября  в 15.00 пройдет церемония открытия мемориальной доски на доме, где стояла уже вышеупомянутая школа, которую основал и в которой работал Менделе Мойхер-Сфорим, там где преподавание шло на иврите и идише.

Кожен одесит та гість міста матиме можливість познайомитись ближче з єврейською культурою на Фестивалі культури мов іврит та їдиш, який триватиме з цієї неділі до наступної.

Вина України: міжнародний форум виноробів

Як правильно пити вино і довести всьому світові що українське вино може здивувати закордонні ринки. Саме таким питанням перейнялися винороби з України, Грузії, Молдови та Франції на форумі «Нові вина України», який вперше проходить в Одеській Національній Академії Харчових Технологій. Про майбутнє українського вина та справжню культуру напою — подивимось далі.

 

Комментарии закрыты