Гройсман: переговори з МВФ щодо ціни на газ тривають

Переговори між Кабінетом міністрів та Міжнародним валютним фондом щодо ціни на газ наразі продовжуються. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман: «По-перше ми в діалозі з Міжнароднимв валютним фондом. Наше завдання полягає в тому, щоби на майбутнє формулу формування цін на газ всередині країни зробити справедливою. Та формула, яка сьогодні є, вона ще не запроваджувалась в перерахунок. І тому ми вважаємо, що вона потребує доопрацювання. Ведемо технічну роботу на рівні технічних фахівців»

Особливі умови імплементації закону «Про освіту»

Про особливий порядок імплементації мовних норм українського закону «Про освіту» домовилися Україна і Угорщина. Про це міністр освіти і науки Лілія Гриневич повідомила в ході спільного брифінгу з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним і міністром людських ресурсів Угорщини Золтаном Балога, передають «Українські новини». «Україна дотримується своїх міжнародних зобов’язань, в тому числі двосторонніх угод з Угорщиною, щодо того, що представники меншин в наших країнах можуть навчатися рідною мовою на всіх етапах навчання», — сказала вона, зачитуючи спільну заяву сторін. Крім того, сторони домовилися, що Україна до висновків Венеціанської комісії » згідно із законом про освіту не буде здійснювати односторонніх кроків по зміні процесу навчання в угорських школах

Фестиваль культури мов іврит та їдиш пройде в Одесі

Одеса — багатонаціональне місто і єврейська культура займає в ньому своє, особливе місце. Протягом цілого тижня, з 22 по 29 жовтня в Одесі триватиме Фестиваль культури мов іврит та їдиш, які в певній мірі все ж таки присутні в нашій мові.

Світлана Боєва, директор Департаменту міжнародних зв’язків ОМР

Одесса — город многонациональный. И еврейский народ, он внес настолько большую лепту в развитие нашего языка, кухни и вообще сознания, что мы, наверное, каждый из нас, пользуясь нашей обыденной речью, по несколько раз в день повторяют слова из этих двух языков, о которых мы сейчас говорим, фестиваль которых мы будем проводить, даже не отдавая себе в этом отчета. Поэтому каждый из нас в какой-то степени знает немножечко и один, и другой язык. Может, просто немножечко нам нужно открыть эти тайны. Я рассчитываю, что я тоже узнаю много нового. для меня это очень интересно, постараюсь найти для себя побольше мероприятий, на которые могу пойти.

В програмі фестивалю передбачено багато заходів дозвілля для всієї родини — лекції, квести, виставки та фотовиставки, інтелектуальні шоу, концерти і навіть вечірні вистави. Фестиваль зокрема присвячений особистості, яка колись зв’язала між собою іврит та їдиш — Менделе Мойхер-Сфориму.

Ілона Хільковська, Перший секретар Посольства країни Ізраїль в Україні

Это урожденный Соломон Моисеевич Абрамович, который большую часть своей жизни провел в Одессе. Основал здесь школу, писал на иврите, писал на идише, он модернизировал иврит. И, в принципе, мы его считаем дедушкой современного иврита. Основными мероприятиями фестиваля являются научная конференция, посвященная столетию со дня смерти Менделе Мойхер-Сфорима. Также открытие памятника Менделе Мойхер-Сфорима после реконструкции. И 23 октября  в 15.00 пройдет церемония открытия мемориальной доски на доме, где стояла уже вышеупомянутая школа, которую основал и в которой работал Менделе Мойхер-Сфорим, там где преподавание шло на иврите и идише.

Кожен одесит та гість міста матиме можливість познайомитись ближче з єврейською культурою на Фестивалі культури мов іврит та їдиш, який триватиме з цієї неділі до наступної.

Реставрація Воронцовської колонади: подробиці

Пам’ятки історії та архітектури потребують особливої уваги — оскільки вони не можуть самі себе реставрувати. Як всім відомо, наразі проходять роботи з реставрації Воронцовської колонади. Про те, як вони просувають, які є складності та нюанси — 20 жовтня говорили у прес-центрі Одесит.

В одеській опері покажуть виставу «Грек Зорба»

З нагоди Національного свята Греції «Дня Охі», який відзначається 28 жовтня, в Одеському національному академічному театрі опери та балету відбудеться показ балету Національної опери України «Грек Зорба». Показ вистави в Одесі організований за підтримки Благодійної організації «Фонд Бумбураса», яка постійно приймає активну участь в культурному житті нашого міста. Треба зазначити, що постановку національної опери можна побачити по безкоштовним квіткам 29 жовтня.

 

Комментарии закрыты