Нове свято Збройних сил України

Президент Петро Порошенко підписав  Указ «Про встановлення в Україні Дня Десантно-штурмових військ Збройних Сил України», який відзначатиметься щороку 21 листопада. Про це Глава держави повідомив під час урочистої церемонії перейменування Високомобільних десантних військ у Десантно-штурмові війська Збройних Сил України. Петро Порошенко зазначив, що сьогодні в Україні також відзначають день Собору Архистратига Михаїла, а цей святий є небесним покровителем українських десантників. Він зауважив, що десантники отримали берети нового зразка із новим знаком. Глава держави також повідомив, що як Верховний Головнокомандувач прийняв рішення змінити назву Високомобільних десантних військ, відійти від радянсько-російської абревіатури ВДВ. «Бо російські «ВДВ» від літа 2014 року беруть безпосередню участь в окупації українського Донбасу і кримські «зелені чоловічки» – то теж вони»,- підкреслив він. Президент постановив запровадити нову назву – Десантно-штурмові війська Збройних Сил України.

День Гідності та Свободи відзначають в Одесі

21 листопада в день Гідності та Свободи в Одесі відбулась церемонія покладання квітів в парку Шевченка. Біля пам’ятника Кобзарю зібрались керівництво області, міста на чолі з мером Геннадієм Трухановим, представники різних родів військ Збройних Сил України, духовенство та громадськість. Це свято — День Гідності та Свободи — засновано в 2014 році. Відзначається 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої в 2004 та Революції Гідності — в 2013. Його також називають наступником свята Дня Свободи, що відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках. Потім воно було скасовано наказом Януковича, а  13 листопада 2014 року Президент Петро Порошенко підписав указ про відзначення  21 листопада Дня гідності та свободи.

Енциклопедія Куяльницького лиману

Проблеми Куяльницького лиману, пов’язані з катастрофічним погіршенням його стану, обговорювали провідні науковці, політики, фахівці в галузі охорони оточуючого середовища одеського регіону. Приводом для зустрічі стала презентація першого тому енциклопедії Куяльницького лиману, яка побачила світ за підтримки одеської обласної ради та почесного громадянина Одеси та області Сергія Гриневецького.

Віце-прем’єр провів зустріч з делегацією Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи

Віце-премєр-міністр Геннадій Зубко провів зустріч із з делегацією Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи. Кожна подібна зустріч, за словами Зубка, є вкрай важливою, адже переймання європейського досвіду стосовно процесів децентралізації, роботи місцевої влади — своєрідна маршрутна карта для української сторони. Геннадій Збуко відзначив, що в ході зустрічі українська сторона розповіла про хід реформи децентралізації в Україні та отримала низку рекомендацій стосовно її впровадження, які будуть використовуватись протягом наступного року. Власне в 2018 до України прибуде моніторингова місія Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.

В Одесі затримали учасника групи «лже-СБУшників»

В Одесі заарештовано чергового учасника групи «лже-СБУшників», повідомляє прес-служба обласного управління Нацполіції. У вересні правоохоронці затримали групу зловмисників, які маскувалися під працівників СБУ та, використовуючи макети автоматичної зброї, скоювали розбійні напади на іноземців. Черговому фігуранту у справі повідомлено про підозру. Чоловік виконував роль водія-співучасника. «Слідством встановлено, що усі члени угрупування входили до складу однієї з патріотичних організації міста. Вдень вони на різноманітних акціях демонстрували свою активну громадянську позицію, а вночі перетворювалися на нещадних розбійників», — зазначають правоохоронці. Наразі вирішується питання про обрання запобіжного заходу затриманому водієві. За пособництво у розбійному нападі йому загрожує до десяти років позбавлення волі.

Волонтери закликають не полишати безхатченків

Одеса є другим містом по кількості безхатченків. Роботою з людьми без певного місця проживання займається громадська організація «Нове життя». На сьогодні до зимового періоду центром соціальної допомоги підготовлено 4 будинки, в яких можна приймати по 170 людей. Допомагати нужденним закликають всіх охочих, достатньо лише звернутися до організації. Минулого року по пунктах обігріву центром було надано допомогу близько 3 тисячам людей. Керівник реабілітаційного центру наголошує на важливості елементарної допомоги нужденним. І закликає не проходити повз, якщо така людина потребує допомоги. Волонтери запрошують всіх, хто хоче допомогти до їх притулку на Столобовій, 19а. А у разі, якщо потрібна екстрена допомога людині на вулиці, можна звертатись за телефоном 063-5778080 цілодобово.

Комментарии закрыты