До неплатників аліментів вживають жорстких заходів, — міністр юстиції

На зустрічі з одеськими ЗМІ 21 травня міністр юстиції України Павло Петренко розповів про дію нового законодавства, що стосується захисту прав дітей і стягнення заборгованості за аліментами. «Це велика соціальна проблема, яка накопичувалася в Україні багато років й не мала належного реагування з боку держави», — наголосив Петренко. В середньому 600 тисяч українських дітей щороку були жертвами економічного насильства з боку батьків і не отримували належного утримання. Починаючи з 6 лютого поточного року, коли новий закон, прийнятий за ініціативи Мін’юсту, набрав чинності, — до тих осіб, які мають заборгованість по сплаті аліментів, почали вживати жорстких заходів. І це, підкреслив міністр юстиції, дало вагомий результат: по Одеській області стягнуто майже 100млн грн на користь дітей, які не отримували утримування від своїх батьків.

На День кохлеарного імпланту зібрались діти, що чують завдяки цьому пристрою

День кохлеарного імпланту вперше відзначили в Одесі. У Парку Перемоги 19 травня зібралися батьки й діти різного віку, в яких встановлений кохлеарний імплант — пристрій, що допомагає чути глухим. Великі міста України вже впроваджують власні, місцеві програми для пацієнтів з кохлеарними імплантами — на закупівлю елементів, які потрібно замінювати кожні 5 років. Батьки цих дітей мають надію, що одеська місцева влада теж допоможе й буде чуйною до тих, хто має змогу чути навколишній світ тільки завдяки сучасному імпланту.

Новим прем’єр-міністром Італії може стати Джузеппе Конте

Кандидатура Джузеппе Конте офіційно була висунута «Рухом 5 зірок» і партією «Ліга», які раніше уклали так званий «урядовий контракт». Як очікується, президент Італії оголосить рішення щодо кандидатури прем’єра вже сьогодні. 54-річний Джузеппе Конте зовсім не політик, а юрист за освітою. Він  працював як адвокатом, так і академічним професором, і його резюме включає короткі періоди викладання в університетах Йєля, Нью-Йорка та Кембриджа.

Аномальна спека в Пакистані забрала життя 65 людей

Стовпчики термометрів у Пакистані удень піднялися до плюс 43. У портовому мегаполісі Карачі сонце пече ще дужче. Місцеві рятуються від нього постійними обливаннями. Сьогодні громадський благодійний фонд виразив побоювання щодо можливого зростання кількості жертв, оскільки висока температура зберігається й досі. Десятки людей звертаються по медичну допомогу. Ситуацію ускладнює піст, адже у мусульман зараз Рамадан і до сходу сонця не можна ані їсти, ані пити. Повідомлення про загиблих він спеки в Карачі викликає побоювання, що повториться ситуація 2015 року, коли при такій ж температурі щонайменше 1300 осіб померли від спеки.

Комментарии закрыты