Надія Савченко оголосила голодування

Народний депутат Надія Савченко оголосила голодування. Про це вона заявила у ході засідання Шевченківського райсуду Києва, де їй обирається запобіжний захід. За даними ГПУ Савченко причетна до організації терористичних актів, спрямованих проти президента и парламенту. Сторона обвинувачення просить суд заарештувати Савченко без права внесення застави. Сама ж нардеп вважає таке клопотання необґрунтованим і заявляє, що не має намірів тікати з України. 22 березня Верховна Рада скасувала недоторканність Надії Савченко та ухвалила подання щодо її затримання й арешту.

Глави МЗС Німеччини та Франції планують відвідати Донбас

Відвідати Донбас планують міністри закордонних справ Франції (Жан-Ів Ле Дріан) та Німеччини (Гайко Маас). Про це у п’ятницю, 23 березня, повідомив голова МЗС України Павло Клімкін. «Шкода, що ми не змогли сьогодні поїхати на Донбас. Але ми домовилися, що зробимо це з міністром закордонних справ Німеччини. Ми поїдемо втрьох. Важливо не тільки усвідомити сенс російської агресії, важливо її відчути», – зазначив український міністр. Нагадаємо, що напередодні, 22 березня, Президент України Петро Порошенко зустрівся з міністром у справах Європи та закордонних справ Франції Жаном-Ів Ле Дріаном. Під час зустрічі політики підтримали необхідність продовження режиму санкцій проти Росії до повного відновлення територіальної цілісності України.

Нова українська школа запрацює з 1 вересня

Нова українська школа запрацює з першого вересня. На цьому наголосила Міністр освіти України Лілія Гриневич під час Години запитань до уряду в п’ятницю, 23 березня. Вона зазначила: всі перші класи навчатимуться за новим стандартом початкової освіти, і наразі підготовка до цього йде повним ходом. Щоправда, за словами Лілії Гриневич, деякі проблеми все ж таки є. Міністр освіти зазначила, що сьогодні ця проблема постає досить серйозно, в школах існують переповнені класи, а тому одним з рішень є посилення законодавчих вимог до органів місцевого самоврядування.

Старт національної кампанії «Лікар для кожної сім»ї»

З 2 квітня у кожного українця з’явиться можливість вільно обирати свого власного лікаря. Це означає що кожен може підписати декларацію про вибір з сімейними лікарями, дільничними терапевтами або педіатрами у випадку дітей. Інформація про вибір потрапляє до електронної системи і починаючи з липня Національна служба здоров’я України буде сплачувати  кошти за людину, конкретно до цього закладу та обраного лікаря. Це і є принцип нової медичної реформи- «Кошти йдуть за пацієнтом», про який ми багато чуємо.  Про це, 23 березня, на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я України — Павло Ковтонюк.  За його словами, обирати свого лікаря можна не залежно від місця прописки, а за місцем фактичного проживання. Також заклад у якому буде можливість обрання лікаря буде мати табличку з відповідним записом- «тут можна обрати лікаря», в цій установі буде підключення до електронної системи і там можна підписувати відповідні декларації. Також, Павло Ковтонюк,  розповів про етапи реєстрації. Також Павло Ковтонюк зауважив, що дохід лікарів буде залежати від кількості декларацій укладених з ним пацієнтами. Окрім того, кінцевого терміну підписання декларацій не має, зробити це можна в будь-який момент, діяти вона також завжди.

Помаранчевий сніг прийшов на Одещину з Африки

Незвичайне явище спостерігали сьогодні вранці жителі декількох районів Одеської області — верхній шар снігу змінив звичний колір на «іржавий». Дивний сніг зафіксований в Ізмаїлі і селах району, а також в Ренійському, Білгород-Дністровському, Арцизькому, Саратському та Кілійському районах . Про жовто-рожевий сніг повідомили і в сусідній Молдові. Людей аномальне видовище стривожило. Багато  хто став пов’язувати це з вчорашнім вибухом на хімічному заводі в Чехії. Але в Дунайській гідрометобсерваторії стверджують, що небезпеки немає. «Кислотність представлених зразків снігу нейтральна, в осаді — піщано-коричнева суміш, шкідливих хімічних речовин не виявлено», — наводить висновки фахівців мер Ізмаїла Андрій Абрамченко . Це наслідки далекого перенесення пилу з Північної Африки, а точніше з Лівійської пустелі. Пилова буря почалася в Лівії, потім хмара пилу пролетіла над східним Середземномор’ям, Туреччиною і нарешті вранці 23 березня досягла Чорного моря. Оскільки перенесення  збіглося  з проходженням атмосферного фронту, то разом з опадами випала досить велика кількість мінеральних часток . Зазначимо,  що подібні  речі  трапляються досить часто. Наприклад, рівно 10 років тому, саме в ці дні також стався один з найсильніших переносів пилу з Північної Африки.

У мерії вручили нагороди «Культурна столиця»

Актори, режисери, письменники, художники, музиканти, архітектори і журналісти — весь світ одеської інтелігенції зібрався в міській раді 23 числа. Тут, за видатні заслуги представники творчих професій отримали премію під назвою «Культурна столиця», яку ще в 2016 році заснував мер Геннадій Труханов.

Україна цими вихідними переходить на літній час

Цими вихідними українцям треба не забути перевести годинники. Згідно з постановою Кабінету Міністрів від 13 травня 1996 року на території України діє час другого часового поясу (Київський час) з щорічним переведенням годинникової стрілки. Переведення годинників на літній час відбувається в останню неділю березня. Так у поточному, 2018, році переведення відбудеться в ніч з суботи, 24 березня, на неділю, 25 березня. Стрілку годинника слід перевести на 1 годину вперед.

 

Комментарии закрыты