Квітами до пам’ятника Шевченку почався День незалежності в Одесі

День незалежності — це свято, яке знаходить великий відгук в серцях одеситів. 24 серпня воно розпочалось церемонією покладання квітів до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку. У церемонії взяли участь депутати міської та обласної рад, представники силових структур, священнослужителі різних конфесій, а також представники діаспор.

Незалежність: як здобувалось те, за що боремося і сьогодні

Здобуття незалежності України не вкладається в одне-єдине 24 серпня. 16 липня 1990 року депутати Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки прийняли Декларацію про державний суверенітет України. Це був не перший аналогічний документ в СРСР, але він вперше проголошував верховенство законів республіки стосовно законодавства СРСР, до якого вона на той час входила. І фактично став програмою побудови незалежної держави.

В історико-краєзнавчому музеї відкрилась виставка «Німці в Україні»

В Одеському історико-краєзнавчому музеї відкрилась мобільна виставка «Німці в Україні: історія і культура», що охоплює період від X століття до 1939 року. Автор цієї виставки — експерт з історії та культури німців у Російській імперії, Радянському Союзі та країнах СНД доктор Альфред Айсфельд. Вже наприкінці раннього Середньовіччя купці Баварії вели торгівлю із жителями Волині. Київські і галицькі князі обмінювалися дипломатичними місіями із німецькими королями. Німецькі купці, ремісники, селяни, солдати, вчені знайшли собі нові поселення в Україні, у Причорномор’ї в тому числі.

Комментарии закрыты