Поліція застосувала сльозогінний газ проти захисників «грецької Македонії»

У Салоніках грецька поліція застосувала сльозогінний газ і світлошумові гранати проти найзавзятіших захисників «грецької Македонії». Активісти закидали стільцями, камінням і палицями офіси правлячої партії, підпалили автомобіль. У Греції вже кілька днів не припиняються акції протесту проти договору між Афінами і Скоп’є. Цей документ повинен покласти край 27-річній суперечці про назву колишньої югославської республіки. Сторони зійшлися на «Північній Македонії». Однак в обох країнах знайшлися противники компромісу.

В Конгресі США неоднозначно сприйняли антиміграційний указ Трампа

Рішення Верховного суду США, який днем ​​раніше підтвердив законність указу Дональда Трампа про заборону на в’їзд до Сполучених Штатів громадянам ряду країн з переважно мусульманським населенням, в Конгресі викликало змішану реакцію. У той час як одні конгресмени підтримали суддів і Дональда Трампа, інші закликали розглядати питання з різних сторін. Сам Трамп задоволений рішенням суддів, про що він написав у «Твіттері». Відповідно до указу американського президента, отримати в’їзну візу в США не зможуть громадяни Сирії, Лівії, Ірану, Ємену, Чаду, Сомалі, а також КНДР і Венесуели. Нижчі судові інстанції неодноразово накладали заборону на укази Трампа, а по країні пройшла хвиля акцій протесту проти директиви президента.

Великобританія і США бажають розширити повноваження Організації із заборони хімічної зброї

Велика Британія і Сполучені Штати виступають за розширення можливостей Організації із заборони хімічної зброї, щоб дати їй можливість встановлювати тих, хто стоїть за хімічними атаками. Така позиція викликала різку критику з боку Росії і Сирії. Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив у своєму виступі в Гаазі, що всі країни сподівалися, що хімічна зброя більше не буде застосовуватися. За відсутності будь-якого механізму для визначення того, хто стоїть за такими атаками, Британія запропонувала, щоб Організація із заборони хімічної зброї була уповноважена здійснювати такі дії.

Закон про нацбезпеку скоротив перелік націнтересів, —  «Розумна сила»

У четвер, 21 червня, український парламент прийняв в другому читанні законопроект про національну безпеку. Думки про недоліки та слабкі сторони нового закону — в нашому сюжеті.

Медичне страхування не для середньостатистичної української родини, — одесити

Швидка допомога відтепер прибуватиме лише до тих людей, які знаходяться на межі життя та смерті; а лікарів в каретах замінять парамедиками. Таке нововведення впроваджується в рамках медичної реформи в Україні. Що про це думають одесити і взагалі які у них відносини з новою медициною? Більшість опитаних одеситів договори з сімейними лікарями підписали; інші — планують зробити це найближчим часом. Щодо медичного страхування думки розходяться: дехто вважає це необхідним, дехто — неможливим для середньостатистичної української родини. І звісно, кожен вважає прийнятною різну суму.

Комментарии закрыты