В Україні оприлюднили судову реформу

В Україні офіційно оприлюднили судову реформу. У вівторок, 28 листопада, в Закон опублікували в «Голосі України». Як відомо, закон набере чинності з дня початку роботи Верховного суду. Нагадаємо, що документ визначає Верховний суд як єдину касаційну інстанцію в Україні та передбачає введення нового порядку розгляду ним справ. Крім цього, у судовій сфері буде створено єдину систему електронного судочинства. Вона має спростити комунікацію із судом та зменшити витрати на утримання судової системи. Загалом же закон запроваджує нові правила судового процесу в цивільному, господарському, адміністративному судочинстві, а також вносить деякі зміни до правил кримінального процесу. Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада України ухвалила судову реформу. Таке рішення підтримали 234 парламентарі. Розгляд законопроекту тривав 7 пленарних днів, оскільки до нього було подано більше 4 тисяч поправок.

Україна до 60 % скоротить тарифи на поромні перевезення, — Гройсман

Україна планує до 60% скоротити тарифи на поромні перевезення. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на «Форумі Шовкового шляху» в Грузії, повідомляє РБК-Україна з посиланням «Грузія Online». За словами глави українського уряду такий захід дозволить цій сфері стати конкурентоспроможною. Крім того, Гройсман заявив про важливість розвитку коридору між Сходом і Заходом, з точки зору якого  Україна може бути досить надійним партнером. «Ми можемо створити об’єднання: Грузія — Азербайджан — Україна, використовуючи залізничне і поромне сполучення», — додав він.

Експорт української аграрної та харчової продукції з початку року склав $ 14,7 млрд

За 10 місяців поточного року експорт української аграрної та харчової продукції сягнув позначки у $ 14,7 млрд. Це на 22,7% або $ 2,7 млрд  більше порівняно з відповідним періодом 2016 року. Про це повідомила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, передає прес-служба відомства. При цьому імпорт збільшився на 8% та склав $ 3,6 млрд. Ольга трофімцева додала, що трійку країн лідерів серед імпортерів української аграрної продукції сформували Індія (11,3% від загального експорту), Єгипет (7,5%) та Нідерланди (6,9%). До країн Азії  експортували понад 42% вітчизняної продукції, до країн ЄС – 31,9% і до країн Африки — 14,7% .

Цього року на інклюзивну освіту вперше виділено 210 млн грн, — Розенко

У цьому році для підтримки розвитку інклюзивної освіти у Державному бюджеті вперше передбачено цільові видатки у сумі майже 210 млн гривень. Про це у ході засідання Ради у справах осіб з інвалідністю заявив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, передає Урядовий портал. За словами Павла Розенка, у порівнянні з попереднім 2016/2017 навчальним роком на 53% збільшилася кількість учнів в інклюзивних класах (до 4 180 осіб) та на 7% (до 5 669 осіб) збільшилася кількість учнів з особливими потребами, для яких навчально-виховний процес організовано у спеціальних класах загальноосвітніх шкіл за місцем проживання дітей. Також Віце-прем’єр-міністр зазначив, що більш ніж на 22% збільшилася мережа загальноосвітніх навчальних закладів для дітей із складними порушеннями розвитку (навчально-реабілітаційних центрів) та відповідно учнів у них. Такі дії на державному рівні сьогодні необхідні, додав Розенко. Адже в порівнянні з 80-ми чисельність інвалідів в Україні зросла вдвічі — з 3 до 6 %.

В Одеській області через вибух гранати загинув військовий ВМС

В Одеській області внаслідок вибуху гранати загинув військовослужбовець однієї з військових частин Військово-Морських сил України. Про це повідормляє прес-центр командування ВМС у Facebook. Інцидент трапивіся напередодні, 27 листопада. «За фактом загибелі військовослужбовця внаслідок вибуху гранати призначено службове розслідування. На місці події працюють представники військової прокуратури, військової служби правопорядку, слідчо-оперативна група поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області», — йдеться у повідомленні.

Одеські лікарі обговорили проблему целіакії

28 листопада в Одесі відбулась науково-практична конференція «Целіакія: минуле, сьогодення і майбутнє». Захід підтриманий обласним управлінням охорони здоров’я, участь у ньому взяли українські та закордонні фахівці. Головним доповідачем конференції стала професор Національного медичного університету імені Богомольця Олена Губська. Людство стало вживати зернові продукти, що містять глютен, близько 10 тис. років тому. Нові умови харчування привели до виникнення глютензалежних реакцій і захворювань. Найбільш вивченими з них на сьогоднішній день є три захворювання: алергія на пшеницю і злаки, целіакія, яка виникає у 1% всіх мешканців планети, генетично схильних, —  і нова форма глютензалежної патології, виділена в 2012 році, а саме непереносимість глютену без целіакії або НГБЦ. Практичним лікарЯм на конференції були представлені сучасні дані, що стосуються класифікації, діагностичних і лікувальних підходів при різних варіантах харчової непереносимості глютену. Також учасники заходу мали змогу ознайомитися з продуктами безглютенової дієти, яку призначають хворим на целіакію.

«Ты побежишь
rong>«. У Sport Socium відзвітували щодо роботи за рік

Sport Socium — безкоштовний соціальний проект, в рамках якого два рази на тиждень для всіх охочих проводяться тренування під керівництвом тренерів. За 2017 рік Sport Socium провели багато заходів, серед яких: пробіжка на честь Гуморини, забіг у вишиванках на честь Дня Незалежності, встановлення рекорду України по масовому виконанню вправи «планка» у день святкування Дня фізкультури та спорту та багато відкритих тренувань. Також діяльність спільноти включає безкоштовні освітні лекторії і біговій клуб, для всіх учасників якого застосовується диференційований підхід, аби біг був у радість. Двері клубу відкрити для всіх —  тих, хто має досвід тренувань і тих, хто ніколи цього не робив. У систему тренувань в клубі входить не тільки біг, що ж ще — організатори розкажуть на презентації проекту, яка відбудеться 2 грудня за адресою Жуковського, 9 у просторі IQSpace.

Комментарии закрыты