Роковини трагедії: вшанування пам’яті жертв масових розстрілів

Президент Петро Порошенко разом з дружиною взяли участь у церемонії вшанування пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру. У цей день 29 вересня 1941 року в окупованому нацистами Києві в Бабиному Яру почались масові розстріли мирного населення міста. Глава держави з дружиною поклали квіти біля меморіальної плити та вшанували пам’ять загиблих. До  пам’ятника «Громадянам і військовополоненим, розстріляним нацистами у Бабиному Яру» також було встановлено вінок зі стрічкою національних кольорів. У церемонії покладання квітів взяли участь Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, члени Уряду, Перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, народні депутати України, члени Всеукраїнської ради церков та релігійних організації, представники громадськості. Учасники церемонії вшанували пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру хвилиною мовчання.  Від імені Президента також були встановлені вінки до інших місць пам’яті на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», зокрема до пам’ятника «Менора», пам’ятника ромам, страченим нацистами у Бабиному Яру, та пам’ятника розстріляним членам ОУН, українській письменниці Олені Телізі та її соратникам.

Закон про освіту: яка вона, нова українська школа?

28 вересня закон про освіту офіційно вступив в силу. А вже 1 вересня 2018 року всі без винятку українські школярі підуть в нові 12-ти річні школи. Закон про освіту не сходить з заголовків не тільки ЗМІ в нашій країні, а й викликав реакцію у Європейських сусідів. Мої колеги, вирішили подивитися, які системи середньої освіти взагалі існують в країнах Європи і порівняти їх з «новою українською школою».

Пожежа у таборі: засідання робочої групи

Страшна пожежа у дитячому таборі «Вікторія», яка сталася кілька тижнів тому і забрала життя трьох дітей, сколихнула серця всіх одеситів. Аби дістатися справжньої причини трагедії була створена спеціальна робоча група, перше засідання якої і відбулось 28 вересня в Одеській обласній державній адміністрації. Хто входить до комісії та про що звітували — далі в сюжеті.

День бібліотек — свято хранителів книг

Охороняти культурну спадщину, розбиратися в літературі, любити знання і творчість — таким бібліотекарі Одеси бачать призначення своєї роботи. Напередодні свята зберігачів книг, міська влада привітала працівників бібліотек міста і висловила їм свою вдячність.

«Сакральний театр»: IV фестиваль музики бароко

Першого жовтня в Одеському національному театрі опери та балету відбудеться концерт «Сакральний театр» у рамках IV італійського фестивалю барокової музики. Концерт буде присвячений Міжнародному дню музики, а також 450-річчю від дня народження композитора епохи Ренесансу Клаудіо Монтеверді. У виконанні ансамблю «La Venexiana» та контр-тенора Раффаеле Пе прозвучать інструментальні та вокальні твори італійських композиторів епохи бароко. Фестиваль проходить за підтримки Міністерства культури України, Посольства Італії та Італійського інституту культури в Україні, українських музичних та освітніх закладів, Благодійного фонду «Платар», а також Генерального спонсора VMS та українських й італійських компаній. Як і раніше, разом з концертами музиканти проведуть майстер-класи як у консерваторії, так і в університетах. Ця ініціатива народилась з метою познайомити з цим прекрасним та дуже актуальним репертуаром молодь, яка можливо не наближалась до класичної музики, а більш того — до музики епохи бароко.

Комментарии закрыты