На кордоні з РФ: Ізраїль візьме участь в навчаннях НАТО

Ізраїль, який не є членом НАТО, вперше візьме участь в навчаннях альянсу Saber Strike-18. Країна приєднається до Організації Північноатлантичного договору у другій частині навчань, де буде обмежена кількість солдатів. Бійці вчитимуться вести бої в декількох країнах, протистояти авіаударам іноземних сил і долати різного типу перешкоди. Зазначимо, навчання Saber Strike-18 під керівництвом США почалися з 3 червня на території Польщі і трьох країн Балтії: Естонії, Латвії та Литви. Як повідомляють в командуванні НАТО, тренування пройдуть по всьому східному регіону і триватимуть до 15 червня. Їх мета — «демонстрація прихильності зобов’язанням і солідарності Альянсу», оскільки «військові маневри Росії все більше турбують її найближчих сусідів — членів НАТО».

«Президент зник»: 42-ий лідер США написав роман

Екс-президент Сполучених Штатів Білл Клінтон став співавтором гостросюжетного роману «Президент зник». Книга розповідає про кібератаку на США в 90-х. Критики відмітили, що в романі багато надсекретної інформації, яку знали виключно керівники Білого Дому. Разом з 42-им президентом США над романом працював знаменитий американський автор трилерів Джеймс Паттерсон. За твором вже знімають серіал — права на його екранізацію придбала одна з найпотужніших кабельних мереж Сполучених Штатів. Слід зазначити, що «Президент зник» є першою художньою книгою Білла Клінтона. До цього політик писав лише мемуари.

Активи «Газпрому»: 2,6 мільярда доларів для виплат Україні

Суд в Нідерландах розпорядився заарештувати активи «Газпрому» для виконання рішення Стокгольмського арбітражу, котрий зобов’язав російську компанію виплатити українському «Нафтогазу» 2,6 мільярда доларів. Клопотання про арешт були подані «Нафтогазом» в голландський суд в кінці травня, повідомила українська компанія. «Шість з семи дочірніх компаній «Газпрому» в Голландії відмовилися співпрацювати з судовими виконавцями. Однак все це ніяк не вплине на арешт», — повідомили в «Нафтогазі». Рішення про арешт активів «Газпрому» для виконання рішення Стокгольмського арбітражу, нагадали в українській компанії, також прийняв і швейцарський суд. На думку «Нафтогазу», той факт, що «Газпром» подав апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу, «не означає автоматичної відстрочки зобов’язання російської компанії негайно розрахуватися і не впливає на процес стягнення». В свою чергу «Газпром» заяви «Нафтогазу» про арешт активів в Нідерландах поки не прокоментував.

Обмін журналістами: Вишинського можуть обміняти на Сущенка

Адвокат затриманого головного редактора «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, якого підозрюють в зраді, не виключає, що його підзахисного обміняють на засудженого в Росії українського журналіста Романа Сущенка. Про це пише «Інтерфакс-Україна». «Кирило Вишинський зробив в п’ятницю відповідну заяву, він розуміє, що є предметом для обміну, що це була спецоперація, підготовлена ​​під певний момент. Ми добре це бачимо. Кирило і прийняв рішення про вихід з громадянства України, виходячи з цієї позиції» , — сказав адвокат Андрій Доманський. Також він нагадав, що 4 червня в Адміністрацію президента було відправлено поштою заяву про вихід Вишинського з громадянства України.

Ранок у Раді: Парубій розповів про Сущенка і поїздки в РФ

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що Україна не визнає рішення Мосміськсуду щодо українського журналіста Романа Сущенка, якого засудили до 12 років колонії суворого режиму за шпигунство. З цього Парубій почав ранкове засідання парламенту 5 червня. Також, він застеріг українців від поїздок в «путінську Росію, тому що є реальна небезпека бути захопленими російськими спецслужбами».

Виборчі рейтинги: Тимошенко і Гриценко вибились у лідери

Вибори в Україні вже зовсім не за горами — в 2019 році. У зв’язку з цим в пресі все частіше публікуються матеріали на тему можливих лідерів гонки за пост глави держави, а також соціологічні опитування. 5 червня в Українському кризовому медіа-центрі також презентували дослідження політичних уподобань в суспільстві. Дане опитування з 19 по 25 травня цього року було проведено фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з київським центром Разумкова. Так, якби президентські вибори проходили в Україні в 2018 році, то фаворитами на них стали б Юлія Тимошенко та Анатолій Гриценко.

Круглий стіл: одеська хвиля реформ

Після підписання Угоди про асоціацію з ЄС Україна розпочала процес реформування майже всіх галузей людської діяльності. 5 червня на заході  «Одеська хвиля реформ. Європейські правила для енергетики» говорили про зміни в країні — їх якість, швидкість та перспективи.

Комментарии закрыты