Пожежа в Чорнобилі: відкрито кримінальне провадження

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом пожежі в зоні відчуження в Чорнобилі. Про це повідомляється на сайті Нацполіціі України. Кримінальну справу завели за ч. 1 ст. 245 (Знищення або пошкодження лісових масивів) КК України. Поліцейські забезпечують охорону громадського порядку і пропускний режим в зоні відчуження і з’ясовують обставини виникнення пожежі. Зараз ситуація під контролем, на місці працюють 29 пожежних машин, 126 рятувальників, два літаки АН-32П і вертоліт Мі-8. За даними ДСНС Києва, радіаційний фон в Києві, Чорнобилі та на промисловому майданчику ЧАЕС — в межах норми. Нагадаємо, що 5 червня в Чорнобилі сталася масштабна пожежа, що охопила десять гектарів Рудого лісу — одного з найбільш радіаційно заражених місць зони відчуження. Рудий ліс ще іноді називають «іржавим» — це близько 200 квадратних кілометрів дерев, які взяли на себе велику частку радіоактивного пилу під час вибуху реактора в 1986 році.

Принц Ліхтенштейну: Порошенко провів зустріч в Києві

У Маріїнському палаці відбулася зустріч Президента України Петра Порошенка і Наслідного Принца Князівства Ліхтенштейн Алоїза, який знаходиться в Україні з офіційним візитом на запрошення Глави держави. Після офіційної частини розпочалася зустріч Петра Порошенка та Спадкоємного Принца Князівства Ліхтенштейн в форматі «тет-а-тет». Після зустрічі, Президент України поспілкувався з представниками ЗМІ і, зокрема, заявив, що успіхи Ліхтенштейну надихають Україну. За словами Порошенка, в нашій країні провели конституційну реформу незалежної судової системи і продовжують повне перенавантаження судової системи. У світлі цього, особливо важливо прийняти Законопроект про Антикорупційний суд. Голосування по ньому має відбутися вже в цей четвер.

Аморально і неприйнятно: Кабмін прокоментував заяву про онкохворих

Засідання Кабінету міністрів 5 червня почалося з виступу народних депутатів і представників комітету охорони здоров’я Верховної Ради. Володимир Гройсман надав слово політикам, які прийшли вимагати відставки заступника міністра Охорони Здоров’я пана Олександра Лінчевського. Ми нагадаємо, що скандальний вислів Лінчевського про онкохворих людей в останні дні викликав обурення в Інтернеті та пресі. Заступник міністра охорони здоров’я під час виступу в рахунковій палаті України поділився своєю думкою щодо виділення грошей на хворих на рак українців, ЦИТАТА: «25 відсотків пацієнтів, власне, вмирають. Тобто, кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми нуль відсотків». Нардеп Ольга Богомолець опублікувала офіційну стенограму виступу заступника міністра, що містить ці слова.

Рада, корупція, суд: антикорупційні дебати

Ми дізнавалися в одеситів, чи потрібен, на їхню думку, Закон про Антикорупційний суд і чи прийме його Рада найближчим часом. Адже нардепи схильні дебатувати щодо поправок до цього закону далі, але від них вимагають прийняття його вже на цьому тижні. Національне антикорупційне бюро України, Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Національне агентство по запобіганню корупції працюють над виявленням корупціонерів в Україні, але потрібен АС — Антикорупційний суд. Бо інші суди і судді, будучи політично ангажованими, затягують судові розгляди. Така, власне, офіційна підоснова створення АС в країні.

«Розумна сила»: для дітей немає бар’єрів

Благодійний фонд «Розумна Сила» провів футбольний турнір «Спорт об’єднує» для дітей з інтернатів із різних куточків України. Як стверджують у фонді, для дітей не існує мовних чи культурних бар’єрів — в спорті всі рівні. Важливо заохочувати успіхи дітей з незахищених категорій та давати можливість їм розвиватися.

Комментарии закрыты