Виборчий кодекс: Рада підтримала проект

У вівторок, 7 листопада, Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроект Виборчого кодексу України, авторами якого є депутатська група на чолі з Андрієм Парубієм. За таке рішення проголосувала мінімальна кількість депутатів — 226. Так кодекс об’єднає в собі положення п’яти законів: про вибори президента, про вибори народних депутатів, про місцеві вибори, про Центральну виборчу комісію та державний реєстр виборців. У виборчому кодексі передбачені відкриті списки на парламентських і місцевих виборах, зниження прохідного бар’єру до 4%, врегульовано питання обрання депутатів від Автономної республіки Крим, гендерні квоти на рівні 40%, вибори мерів міст у два тури, а також врегульовані питання передвиборної агітації. Щоправда в той же час парламент має ще ухвалити цей законопроект у другому читанні та в цілому.

Зимові дороги однаково небезпечні для водія і пішохода

До ожеледиці за прогнозами ще далеко. Але і автолюбителі, і пішоходи, на думку нашої редакції, вже повинні готуватися до цього непростого періоду. Частим зимовим ДТП є наїзд на пішохода. Неосвітлені дороги і пішохідні переходи, низька культура поведінки на дорозі, завалені снігом узбіччя — тому є ще багато причин.

Зодчий Одеси. Вечір пам’яті Франца Боффо

В цьому році виповнюється 150 років від дня смерті людини, яка відтворювала наше місто, його особливе обличчя — італійського архітектора Франца Боффо. До цієї дати в Літературному музеї  14 листопада відбудеться вечір пам’яті «Не кам’яне серце».  З чого складається історична та поетично-концертна програма організатори проекту розповіли в прес-центрі Одесит.

Комментарии закрыты